Nawadnianie

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Tupek
Posty: 9
Rejestracja: ndz 16 lis, 2014

pn 05 sty, 2015

Witam posiadam formikarium betonowo/gipsowe.Mam problem z nawadnianiem tego typu formikariów.
Otóż ile bym nie wlał do niego wody tyle wsiąknie,a wilgotności nie widać.Po paru dniach zauważam krople wody na ściankach formikarium.Ile należy wlewać wody by wilgotność była optymalna ? Mrówki to L.niger
Tupek
Posty: 9
Rejestracja: ndz 16 lis, 2014

pn 05 sty, 2015

P.S:mam takie formikarium:http://allegro.pl/formikarium-betonowe- ... 00716.html
I ostatnie pytanie.Co zrobić by woda nie skraplała się na ściankach formikarium ?
niko
Posty: 154
Rejestracja: ndz 22 gru, 2013

pn 05 sty, 2015

Bez kopiowania: http://allegro.pl/formikarium-betonowe- ... 00716.html

Jeśli formi nie będzie nawodnione za bardzo i nie będzie dużych wahań temperatury to myśle że kropli na szkle nie będzie..

Nie można nawadniać formi do oporu... Trzeba wyczuć odpowiedni poziom.. mrówki uciekają/padają(nie daj Boże) = za mała wilgotność skraplanie = za duża wilgotność/duże wahania temperatury

Tyle w teorii..
Pozdrawiam :)
Wielki powrót...
Tupek
Posty: 9
Rejestracja: ndz 16 lis, 2014

wt 06 sty, 2015

Tak jak pisalem.Ma ktoś jakiś pomysł?
Dzisiaj znowu dolałem 20 ml,ponieważ rano zauważyłem że formikarium jest suche :/
Czemu woda tak szybko znika ?
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

wt 06 sty, 2015

Tupek pisze:Tak jak pisalem.Ma ktoś jakiś pomysł?
Dzisiaj znowu dolałem 20 ml,ponieważ rano zauważyłem że formikarium jest suche :/
Czemu woda tak szybko znika ?
Rozwiązanie problemu podał Ci niko.
Ta woda nie znika, tylko wnika w głąb bloczka. Gniazdo nie jest suche. Gdyby było suche, to nie skraplała by się woda. Prędzej jest przelane. Materiał z którego masz wykonane gniazdo, to nie korek, na którym widać zasięg wody w postaci ciemnej, mokrej strefy.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Tupek
Posty: 9
Rejestracja: ndz 16 lis, 2014

wt 06 sty, 2015

dziękuje,pozdrawiam
ODPOWIEDZ