Pomocy z wentylacja

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Szymcio
Posty: 3
Rejestracja: sob 24 gru, 2016

sob 24 gru, 2016

Witam, jestem świeży w hodowli mrówek, mam pytanie dotyczące otworów, 2 po bokach i jedno na gorze w formikarium. Obawiam się ze mrówki będą przez nie po prostu wychodzić, wiec można jakoś zakleic te dziury, ale z drugiej strony czytałem że wentylacja jest równie ważna. Wiec mam założyć jakaś siatkę czy są jakieś inne sposoby?
Ananas26
Posty: 41
Rejestracja: sob 30 sty, 2016

sob 24 gru, 2016

Możesz wepchnąć tam kłębki waty (jak w wypadku "kroku pierwszego"), podkleić siateczkę lub posmarować okolice dziurki wazeliną/fluonem.
Szymcio
Posty: 3
Rejestracja: sob 24 gru, 2016

sob 24 gru, 2016

Okej, dziękuję bardzo za pomoc, pozdrawiam :mrug:
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 26 gru, 2016

Szymcio pisze: Obawiam się ze mrówki będą przez nie po prostu wychodzić, wiec można jakoś zakleic te dziury, ale z drugiej strony czytałem że wentylacja jest równie ważna. Wiec mam założyć jakaś siatkę czy są jakieś inne sposoby?

Ja używam siatki stalowej i bardzo dobrze się sprawdza.
Ananas26
Posty: 41
Rejestracja: sob 30 sty, 2016

śr 28 gru, 2016

srebrny pisze:
Szymcio pisze: Obawiam się ze mrówki będą przez nie po prostu wychodzić, wiec można jakoś zakleic te dziury, ale z drugiej strony czytałem że wentylacja jest równie ważna. Wiec mam założyć jakaś siatkę czy są jakieś inne sposoby?

Ja używam siatki stalowej i bardzo dobrze się sprawdza.
No widzisz... To zależy od gatunku. W przypadku Pheidole indica, dla której przygotowuję arenę, nie zda to egzaminu. Będą wyłazić przez oczka siatki. Dlatego kłębki waty, które działają na tej samej zasadzie, jak w kroku pierwszym.
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

śr 28 gru, 2016

Ananas26 pisze:
srebrny pisze:
Szymcio pisze: Obawiam się ze mrówki będą przez nie po prostu wychodzić, wiec można jakoś zakleic te dziury, ale z drugiej strony czytałem że wentylacja jest równie ważna. Wiec mam założyć jakaś siatkę czy są jakieś inne sposoby?

Ja używam siatki stalowej i bardzo dobrze się sprawdza.
No widzisz... To zależy od gatunku. W przypadku Pheidole indica, dla której przygotowuję arenę, nie zda to egzaminu. Będą wyłazić przez oczka siatki. Dlatego kłębki waty, które działają na tej samej zasadzie, jak w kroku pierwszym.
Dlatego można kupić siatkę o drobniejszych oczkach. :)
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 30 gru, 2016

Ananas26 pisze:
srebrny pisze:
Szymcio pisze: Obawiam się ze mrówki będą przez nie po prostu wychodzić, wiec można jakoś zakleic te dziury, ale z drugiej strony czytałem że wentylacja jest równie ważna. Wiec mam założyć jakaś siatkę czy są jakieś inne sposoby?

Ja używam siatki stalowej i bardzo dobrze się sprawdza.
No widzisz... To zależy od gatunku. W przypadku Pheidole indica, dla której przygotowuję arenę, nie zda to egzaminu. Będą wyłazić przez oczka siatki. Dlatego kłębki waty, które działają na tej samej zasadzie, jak w kroku pierwszym.

Ja kupiłem specjalnie siatkę z oczkami 0.1 mm - koszt znikomy a wentylacja jest zapewniona.

Rozmiar oczek zawsze trzeba dobierać wielkością do gatunku jaki trzymamy .
Szymcio
Posty: 3
Rejestracja: sob 24 gru, 2016

pn 02 sty, 2017

A gdzie można się w taką siatkę zaopatrzyć? Kupić przez internet, czy znajdę w jakimś stacjonarnym sklepie
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 02 sty, 2017

Ja kupiłem przez internet bo wygodnie jest :)
ODPOWIEDZ