Kupuje samą królową messor barbarus czym ją karmić i kiedy?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Kacper
Posty: 1
Rejestracja: wt 24 kwie, 2018

wt 24 kwie, 2018

Kupuje samą królową messor barbarus czym ją karmić i kiedy?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 24 kwie, 2018

miód, robaki.

Pamiętaj że królowe tego gatunku składają jaja po zimowaniu z tego co pamiętam
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pt 01 cze, 2018

Messor nie pobierają pokarmu płynnego, z owadami się zgodzę. Kilka ziaren traw, ewentualnie len, mniszek lekarski itp.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 02 cze, 2018

Wybaczcie nie doczytałem o jaki gatunek chodzi ;)

Ja dla moich mesessorków zrobiłem mix mniszka lekarskiego słonecznika, lnu, trawy
Jarekz
Posty: 2
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

ndz 03 cze, 2018

Czy pokarm musi być zmielony czy też np ziarna lnu trzeba poprostu podać ?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 05 cze, 2018

Ja podaję zwyczajnie sypię mieszankę na arenę
Jarekz
Posty: 2
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

wt 05 cze, 2018

Tak ale mi chodzi jak podawać samej królowej pokarm bo mam 2 królowe (w probówkach) od 3 miesięcy i jedna posiada 2 robotnice a druga królowa ma jedynie małe jaja i to od 2 tygodni i wgl te jaja nie rosną (nie wiem dlaczego)
Więc moje pytanie brzmi może wiecie dlaczego ta jedna ma non stop małe jaja i wgl nie rosną i jak mam karmić samą królową jak i królową z dwiema robotnicami na zasadzie czy nasiona lnu mam rozdrobnić go (zgnieść) czy podać w całości a jeśli mam podać takiej mrówce coś innego to poproszę o porady bo jestem początkującym
Mój gatunek mrówek to Messor barbarus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 13 cze, 2018

Jarekz pisze: wt 05 cze, 2018 Tak ale mi chodzi jak podawać samej królowej pokarm bo mam 2 królowe (w probówkach) od 3 miesięcy i jedna posiada 2 robotnice a druga królowa ma jedynie małe jaja i to od 2 tygodni i wgl te jaja nie rosną (nie wiem dlaczego)
Więc moje pytanie brzmi może wiecie dlaczego ta jedna ma non stop małe jaja i wgl nie rosną i jak mam karmić samą królową jak i królową z dwiema robotnicami na zasadzie czy nasiona lnu mam rozdrobnić go (zgnieść) czy podać w całości a jeśli mam podać takiej mrówce coś innego to poproszę o porady bo jestem początkującym
Mój gatunek mrówek to Messor barbarus
Podajesz kilka nasionek, i np kawałek pociętego białka nie rozdrabniaj - w naturze nikt nie biega rozdrabniać mrówką nasionek!

Mrówki te z tego co Pamiętam składają jaja dopiero po zimowaniu może jedna była zimowana a druga nie?
ODPOWIEDZ