Messor Barbarus - pierwsze kroki.

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Mileniusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 15 lip, 2018

ndz 15 lip, 2018

Witam, postanowiłem pochwalić się swoją pierwszą hodowlą mrówek. Jestem niesamowicie zainteresowany tematem i jakiekolwiek sugestie wyciągnięte na podstawie zdjęć będą super mile widziane! Jako że jest to mój pierwszy post serdecznie wszystkich pozdrawiam!

https://zapodaj.net/8f99eb65be833.jpg.html
Https://zapodaj.net/227ca828150a4.jpg.html
Raclaw
Posty: 163
Rejestracja: czw 31 maja, 2018

ndz 15 lip, 2018

To drugie zdjęcie wygląda mega profesjonalnie w porównaniu z moimi "gniazdami" własnej, taniej roboty;p Ja hoduję tylko mrówki rodzime, czyli takie, które występują naturalnie w Polsce, więc o Messorach nic nie wiem, ale trzymam kciuki.
Jak zakładasz gniazdo, to może założysz dziennik na "Opowiem wam o moich mrówkach.."?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 18 lip, 2018

Mileniusz pisze: ndz 15 lip, 2018 Witam, postanowiłem pochwalić się swoją pierwszą hodowlą mrówek. Jestem niesamowicie zainteresowany tematem i jakiekolwiek sugestie wyciągnięte na podstawie zdjęć będą super mile widziane! Jako że jest to mój pierwszy post serdecznie wszystkich pozdrawiam!

https://zapodaj.net/8f99eb65be833.jpg.html
Https://zapodaj.net/227ca828150a4.jpg.html
Gratulacje - drugie zdjęcie wygląda mega.

Racław - moje też wyglądały jak amatorszczyzna przy tym !

Gratulacje i zachęcam do prowadzenia dziennika
andrew85
Posty: 2
Rejestracja: czw 30 sie, 2018

czw 30 sie, 2018

Naprawdę dobra robota :pstryk:

Ja również zaczynam hodowlę tego gatunku i mam pytanie odnośnie areny gdyż chciałbym zrobić grubsza warstwę piasku na dnie areny ok 4cm i utworzyć ciekawy krajobraz w przyszłości dzięki nierownomiernemu ukształtowaniu podłoża jak to robi się w akwarystyce. I stąd pytanie czy taka grubsza warstwa piasku o gradacji ok 1-2mm sprawdzi się? Ewentualnie zmieszalbym go z drobniejszym aby nie obsypywal się pod chłodzącymi po nim mrówkami.
Co o tym sądzicie?
ant-ninja
Posty: 38
Rejestracja: pt 12 lip, 2013

czw 30 sie, 2018

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek podłoże dla mrówek na arenę to ważne, aby nie było w nim żadnych szkodliwych środków i aby mrówkom sie po prostu dobrze po nim chodziło - żeby się nie obsypywał piasek pod nimi
andrew85
Posty: 2
Rejestracja: czw 30 sie, 2018

czw 30 sie, 2018

ant-ninja pisze: czw 30 sie, 2018 Jeżeli chodzi o jakiekolwiek podłoże dla mrówek na arenę to ważne, aby nie było w nim żadnych szkodliwych środków i aby mrówkom sie po prostu dobrze po nim chodziło - żeby się nie obsypywał piasek pod nimi
Dokładnie tak. Mrowkom ma się dobrze po nim chodzić ale zbyt sypki piasek uniemożliwi im to dlatego chce sprawdzony sposób ale nie chciałbym dodawać do piasku gliny bo trzeba czekać aż wyschnie.
ODPOWIEDZ