Jak ukraść poczarki z formicarium

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 25 wrz, 2018

Witam.
Chcę założyć dużą kolonię L. Niger tak by jedna kolonia była trzymana w dużym formikarium, a kilka małych w mniejszych np z pudełka po patyczkach do uszu. Z tych mniejszych pobierać poczwarki dla większej.
I tu pytanie jak wy pobieracie poczwarki w warunkach domowych?
Kombinuję nad budową formikariów które mi to umożliwią, póki co wymyśliłem że część gniazdowa poziomo z gipsu przykryta kawałkiem szkła. Ale podejrzewam że jak zrobię takie, to po odsłonięciu gniazda mrówki i będą "ewakuowały" poczwarki i przy próbie zabrania zaczną się rozłazić po biurku.
Może macie jakieś doświadczenie w kradzieży poczwarek z formikarium...
Pozdrawiam
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

wt 25 wrz, 2018

Curtus kiedyś opowiadał o tym, jak zdobył umbratusa, to na formicopedi w kategorii curtus. Zbudował formikarium korkowe, takie na wzór formikarium typu kompakt z Antcenter. https://www.antcenter.com.pl/pl/p/Formi ... edlania/37
Szybka zakrywająca gniazdo była wysuwana. Kiedy ją wysunął, wiadomo, spanikowały, ale jak szybko podkradniesz parę poczwarek, to po chwili się uspokują. W jego przypadku aż tak nie spanikowały.
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

śr 26 wrz, 2018

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 26 wrz, 2018

slodkie_ciacho pisze: wt 25 wrz, 2018 Witam.
Chcę założyć dużą kolonię L. Niger tak by jedna kolonia była trzymana w dużym formikarium, a kilka małych w mniejszych np z pudełka po patyczkach do uszu. Z tych mniejszych pobierać poczwarki dla większej.
I tu pytanie jak wy pobieracie poczwarki w warunkach domowych?
Kombinuję nad budową formikariów które mi to umożliwią, póki co wymyśliłem że część gniazdowa poziomo z gipsu przykryta kawałkiem szkła. Ale podejrzewam że jak zrobię takie, to po odsłonięciu gniazda mrówki i będą "ewakuowały" poczwarki i przy próbie zabrania zaczną się rozłazić po biurku.
Może macie jakieś doświadczenie w kradzieży poczwarek z formikarium...
Pozdrawiam
Cześć jaki cel mają owe kradzieże ? jest sposób i to nawet całkiem prosty w rozwiązaniu ale drogi w wykonaniu
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 27 wrz, 2018

Dzięki, fajny dokładny opis. W sumie nie wiem czemu nie pomyślałem o tacy z wodą, sam tak robiłem jak naprawiałem formikarkium. Ciekaw jestem też jak są brane same poczwarki (łyżeczką?). Obecne w strzykawkach zwilżam koniec wykałaczki i wystarczy dotknąć kokonu i się przykleja.
srebrny pisze: śr 26 wrz, 2018 Cześć jaki cel mają owe kradzieże ? jest sposób i to nawet całkiem prosty w rozwiązaniu ale drogi w wykonaniu
Aby kolonia szybciej się rozrosła do dużych rozmiarów :)
Podziel się pomysłem... Zakup dużej kolonii i klonowanie mrówek odpada :D
ODPOWIEDZ