mrówki faraona

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

BLACK338OUT
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 wrz, 2018

pt 09 lis, 2018

Gdzie kupić królową?
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

pt 09 lis, 2018

Możesz sam poszukać w jakiś starych blokach (jak masz możliwość). Gnieżdżą się w ciepłych miejscach. Wystarczy zastąpić na nie pułapkę, i same przypełzają
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
BLACK338OUT
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 wrz, 2018

pt 09 lis, 2018

Czyli nie ma sklepu z tym gatunkiem? A jak wygląda taka pułapka?
Sentih
Posty: 135
Rejestracja: śr 11 lip, 2018

pt 09 lis, 2018

A to nie jest tak, że te mrówki przenoszą grożne choroby?
Weterani odeszli, teraz ktoś musi ich zastąpić.
BLACK338OUT
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 wrz, 2018

pt 09 lis, 2018

Czasami tak czasami nie. Wiem że są fajne w hodowli.
Sentih
Posty: 135
Rejestracja: śr 11 lip, 2018

pt 09 lis, 2018

Są za to naprawde małe i jest ryzyko, że uda się im uciec. Jeśli jednak chcesz je <b>h</b>odować, to potrzebujesz królowej. Będziesz musiał ją wywabić. Nie wiem jak, ale postaram się coś znaleźć.

EDIT:
Nowe kolonie są zakładane przez podział pierwotnej. Mógłbyś postawić docelowy pojemnik przy wejściu do gniazda. Jeśli okaże się odpowiedni, część koloni (min 500 robotnic + królowa) przeniesie się do pułapki. Trzeba tylko zadbać o atrakcyjność gniazda, czyli:
  • nistke natężenie światła
  • niska wilgotność powietrza
  • duża ilość ciepła
  • brak wstrząsów
  • niewielka cyrkulacja powietrza
Weterani odeszli, teraz ktoś musi ich zastąpić.
BLACK338OUT
Posty: 6
Rejestracja: wt 18 wrz, 2018

sob 10 lis, 2018

Ok dzięki. Ty masz ten gatunek gdzieś w domu? Ja nigdzie nie mogę znaleść.
Awatar użytkownika
AntKeeper.pl
Posty: 136
Rejestracja: ndz 28 paź, 2018
Kontakt:

sob 10 lis, 2018

Sentih pisze: pt 09 lis, 2018 A to nie jest tak, że te mrówki przenoszą grożne choroby?
Póki co, chyba żaden sklepi ich nie sprzedaje.
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

sob 10 lis, 2018

Gdzieś dawno był temat na forum o mrówkach Faraona. Wychodziło z niego, że diabelsko trudno je hodować - paradoksalnie do gnieżdżenia się ich w budynkach.
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

sob 10 lis, 2018

sodek pisze: sob 10 lis, 2018 Gdzieś dawno był temat na forum o mrówkach Faraona. Wychodziło z niego, że diabelsko trudno je hodować - paradoksalnie do gnieżdżenia się ich w budynkach.
Hodowla rzeczywiście w tym przypadku trudna. Sam na początku chciałem faraonki, ale jeden mały błąd i mrówki będą w całym domu. Trudna ze względu na małe rozmiary, a rójki mogą odbywać się w gnieździe, między nawet rodzeństwem. Są niezwykle poliginiczne - słyszałem, że w jednym gnieździe przebywać może nawet 2k królowych. Dlatego nie powinno się ich hodować. Nie prawnie, ale moralnie
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 13 lis, 2018

Jeżeli ktoś zamierza zajmować się faraonkami to powinien uświadomić sobie jakie koszmarne skutki będzie miała ucieczka tych mrówek.

Osobiście odradzam hodowli tych mrówek
sodek
Posty: 706
Rejestracja: czw 21 sie, 2008
Lokalizacja: Europe

pt 03 sty, 2020

srebrny pisze: wt 13 lis, 2018 Jeżeli ktoś zamierza zajmować się faraonkami to powinien uświadomić sobie jakie koszmarne skutki będzie miała ucieczka tych mrówek.

Osobiście odradzam hodowli tych mrówek
Dokładnie, dla nas amatorów jest mnóstwo innych ciekawych gatunków
[img]http://img132.imageshack.us/img132/1904/177b.gif[/img]
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 09 sty, 2020

sodek pisze: pt 03 sty, 2020
srebrny pisze: wt 13 lis, 2018 Jeżeli ktoś zamierza zajmować się faraonkami to powinien uświadomić sobie jakie koszmarne skutki będzie miała ucieczka tych mrówek.

Osobiście odradzam hodowli tych mrówek
Dokładnie, dla nas amatorów jest mnóstwo innych ciekawych gatunków
Nawet na forum były przypadki nowych osób, które zaczynały swoją krótką i ekscytująca przygodę z mrówkami ... z pamięci "Poszedłem do szkoły, ale mrówek nie było już w formicarium" a później "oj zostawiłem małą lukę aby miały czym oddychać"

W mojej opinii hodowla mrówek faraona w warunkach domowych powinna być prawnie zabroniona.
ODPOWIEDZ