Prośba do Szczecinian.

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

drissst
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 gru, 2018

pn 03 gru, 2018

Witam forumowiczów,

Chciałbym zająć się hodowlą mrówek, jednak ilość informacji do przyswojenia (szczególnie dot. budowy formikarium) jest trochę przytłaczająca. Czy może ktoś z Was jest ze Szczecina lub okolicy i byłby tak uprzejmy, żeby pokazać swoje formikarium i mógłby poświęcić krótką chwilę na rozmowę o nim?

Moja wdzięczność byłaby bezbrzeżna :)
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

pn 03 gru, 2018

A pomorzanie się liczą? :lol:
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
drissst
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 gru, 2018

pn 03 gru, 2018

Pomorzanie zdecydowanie! :)

EDIT: Uch, myślałem, że chodzi o dzielnicę Pomorzany, Pomorze niestety za daleko :(
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 04 gru, 2018

Witam.
Myślę że to jednak Ty powinieneś wykazać się zaangażowaniem, poświecić tą chwilkę i trochę poczytać... ;) szczególnie podstawy o których w necie można znaleźć wiele informacji.
Przykłady podaliśmy już tutaj:
viewtopic.php?f=1&t=6203
Nawet na youtube można znaleźć ciekawe poradniki. Ewentualnie skopiować tekst do jakiegoś programu który czyta :D .

Jedna osoba w „krótkiej chwili” nie przekaże wszystkich informacji, może o czymś zapomni i okaże się że Twoje mrówki przez to zdechną. Tak więc jeżeli brak Ci chęci w pogłębianiu wiedzy we własnym zakresie to zakładanie gniazda chyba nie jest najlepszym pomysłem.

Co do budowy formikarium to proponuje poprzeglądać neta, jest sporo zdjęć. Skopiować czyjąś lub stworzyć własną koncepcję, rozważyć za i przeciw danym rozwiązaniom, przemyśleć, w razie wątpliwości zapytać na forum, pewnie ktoś doradzi/pokaże swoje dzieła. Ewentualnie jeśli nie masz żadnego pomysłu/sprzętu czy doświadczenia w budowie to kupić gotowe formikarium.

Pozdrawiam
drissst
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 gru, 2018

pn 10 gru, 2018

Pokornie przyjmuję reprymendę.

Na swoje usprawiedliwienie mogę jedynie podkreślić, że nie miałem zamiaru czerpać od poszukiwanej osoby ‘wszystkich informacji’, a jedynie upewnić się w tym, co wiem, uzupełnić parę luk, a może przy okazji poznać kilka tricków, często mała wskazówka potrafi zaoszczedzić godziny w procesie nauki.

Poza tym lubię poznawać nowych ludzi, tym bardziej jeśli mają ciekawą pasję, o której chcą trochę poopowiadać.

Także dziękuję za dobrą radę, ale tym razem podam ją dalej ;-)


Tomek.
Małcin B)
Posty: 177
Rejestracja: sob 11 sie, 2018
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

wt 11 gru, 2018

slodkie_ciacho pisze: wt 04 gru, 2018 Jedna osoba w „krótkiej chwili” nie przekaże wszystkich informacji.
Jestem zupełnie innego zdania. Obecnie żyję w świecie, gdzie nie ma czasu praktycznie na nic. I jedna chwila potrafi naprawdę dużo zmienić. Sam się o tym przekonałem...

Oczywiście, nie wszystkich informacji, ale można naprawdę sporo przekazać w taką godzine, dwie. Aż tyle wiadomości niezbędnych do hodowania mrówek nie ma, a zresztą w razie wątpliwości jesteśmy my i forum.

A jeżeli znalazłyby się inne osoby początkujące, to piszcie do mnie na privie. Gdybyście jechali do Gdańska, ja bez problemu mogę wam wszystko objaśnić krótko i zwięźle :)
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są Twoje zainteresowania...
ODPOWIEDZ