Wypełnienie

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

daavd13
Posty: 30
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

wt 15 sty, 2019

Witam. Mam zamiar założyć formikarium ziemne i zastanawiam się nad jego wypełnieniem. Chciałbym kupić gotową mieszankę ale bd to dla mnie koszt ok 100zl. Dlatego zastanawiam się nad tańsza wersja czyli zrób to sam. Co uważacie o pomyśle kupna piasku do piaskownic wymieszaniu go z glina wędkarska? Stosował ktoś takie rozwiązanie? Macie inne pomysły ?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 16 sty, 2019

daavd13 pisze: wt 15 sty, 2019 Witam. Mam zamiar założyć formikarium ziemne i zastanawiam się nad jego wypełnieniem. Chciałbym kupić gotową mieszankę ale bd to dla mnie koszt ok 100zl. Dlatego zastanawiam się nad tańsza wersja czyli zrób to sam. Co uważacie o pomyśle kupna piasku do piaskownic wymieszaniu go z glina wędkarska? Stosował ktoś takie rozwiązanie? Macie inne pomysły ?
Skąd taki koszt ? Jak duże ma być to gniazdo?
daavd13
Posty: 30
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

śr 16 sty, 2019

srebrny pisze: śr 16 sty, 2019
daavd13 pisze: wt 15 sty, 2019 Witam. Mam zamiar założyć formikarium ziemne i zastanawiam się nad jego wypełnieniem. Chciałbym kupić gotową mieszankę ale bd to dla mnie koszt ok 100zl. Dlatego zastanawiam się nad tańsza wersja czyli zrób to sam. Co uważacie o pomyśle kupna piasku do piaskownic wymieszaniu go z glina wędkarska? Stosował ktoś takie rozwiązanie? Macie inne pomysły ?
Skąd taki koszt ? Jak duże ma być to gniazdo?
Posiadam akwarium ok 30l, 1/3 chciałbym wypełnić piaskiem z dostępnych mieszanek go będzie ok 80-100zl za samo wypełnienie
Awatar użytkownika
Arkadiusz Chudzik
Posty: 12
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

śr 16 sty, 2019

Nie lepiej kupić ziemię z torfem za klika złoty? Jeżeli chcesz robić wiwarium, to jej kupno będzie najlepszym wyjściem.
daavd13
Posty: 30
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

śr 16 sty, 2019

Arkadiusz Chudzik pisze: śr 16 sty, 2019 Nie lepiej kupić ziemię z torfem za klika złoty? Jeżeli chcesz robić wiwarium, to jej kupno będzie najlepszym wyjściem.
Nie, nie. Tylko mrówki bez żadnych innych stworzeń i roślin. Normalne formikarium z wypełnieniem piaskiem, ziemią lub jakaś mieszanką w której mogą zbudować gniazdo i nie będzie im się zasypywało na ich małe główki.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 30 sty, 2019

daavd13 pisze: śr 16 sty, 2019
Arkadiusz Chudzik pisze: śr 16 sty, 2019 Nie lepiej kupić ziemię z torfem za klika złoty? Jeżeli chcesz robić wiwarium, to jej kupno będzie najlepszym wyjściem.
Nie, nie. Tylko mrówki bez żadnych innych stworzeń i roślin. Normalne formikarium z wypełnieniem piaskiem, ziemią lub jakaś mieszanką w której mogą zbudować gniazdo i nie będzie im się zasypywało na ich małe główki.
Piasek z gliną - ja kiedyś dostałem coś takiego w zoologicznym.

Minus piasku jest taki, że mrówki użyją pojedynczych ziarenek do zakrycia szybki :)
ODPOWIEDZ