Tetramorium sp.

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

daavd13
Posty: 30
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

pn 21 sty, 2019

Witam. Chciałbym zakupić królową z kilkoma robotnicami gatunku Tetramoroum. Pytanie moje brzmi jaka wielkość areny wystarczy dla dorosłej kolonii, jakie są alternatywne źródła białka zamiast mączników i jak nawadniać gniazdo ziemne ?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 21 sty, 2019

Witam.
daavd13 pisze: pn 21 sty, 2019 jakie są alternatywne źródła białka zamiast mączników
Było całkiem niedawno w dziale "karmienie mrówek"

Co do reszty się nie wypowiadam bo nie wiem :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arkadiusz Chudzik
Posty: 12
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

pn 21 sty, 2019

W obecnym stanie nie zastanawiałbym się nad areną, jeżeli jest to mała kolonia trzymaj tak małe mrówki jak Tetramorium w próbówce, aż ich ilość nie osiągnie ze 100 robotnic plus królowa. Ja w okresie zimowym zamiast żywego pokarmu białkowego karmię mrówki mieszanką miodu z krwią. Robotnice są mniejsze, ale żyją taki sam okres czasu. Tak czy inaczej polecam jednak zaopatrzyć się w karmówkę. A co do nawadniania, ja gniazda ziemne typu Sandwich zraszałem wodą, ale może również wpuszczać delikatnie wodę w miejsca gdzie robotnic jest najmniej, jeżeli je trochę zamoczysz nic im się nie stanie.
daavd13
Posty: 30
Rejestracja: wt 08 sty, 2019

pn 21 sty, 2019

Arkadiusz Chudzik pisze: pn 21 sty, 2019 W obecnym stanie nie zastanawiałbym się nad areną, jeżeli jest to mała kolonia trzymaj tak małe mrówki jak Tetramorium w próbówce, aż ich ilość nie osiągnie ze 100 robotnic plus królowa. Ja w okresie zimowym zamiast żywego pokarmu białkowego karmię mrówki mieszanką miodu z krwią. Robotnice są mniejsze, ale żyją taki sam okres czasu. Tak czy inaczej polecam jednak zaopatrzyć się w karmówkę. A co do nawadniania, ja gniazda ziemne typu Sandwich zraszałem wodą, ale może również wpuszczać delikatnie wodę w miejsca gdzie robotnic jest najmniej, jeżeli je trochę zamoczysz nic im się nie stanie.
Dziękuję za szybką odpowiedź, co do probówki to wiem że zostawić je tam do dużej liczebności a o arenę pytam na przyszłość.
ODPOWIEDZ