Lasius Umbratus - adopcja nowych robotnic

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Pepers
Posty: 4
Rejestracja: pn 18 lut, 2019

pn 18 lut, 2019

Witam

Jestem posiadaczem królowej Lasius Umbratus z około 5 robotnicami Lasius Niger. Przy czym ilość robotnic ze względu na wiek wciąż się zmniejsza (początkowo było 7). Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym bezpiecznie do adoptować nowe robotnice Nigerek, które posiadam (około 15). Chodziłoby mi o sposób postępowania w tym konkretnym przypadku.

Czekam z niecierpliwością na wasze wypowiedzi :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 19 lut, 2019

Pepers pisze: pn 18 lut, 2019 Witam

Jestem posiadaczem królowej Lasius Umbratus z około 5 robotnicami Lasius Niger. Przy czym ilość robotnic ze względu na wiek wciąż się zmniejsza (początkowo było 7). Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym bezpiecznie do adoptować nowe robotnice Nigerek, które posiadam (około 15). Chodziłoby mi o sposób postępowania w tym konkretnym przypadku.

Czekam z niecierpliwością na wasze wypowiedzi :)

Pozdrawiam
Cześć widzę że jesteś nowy - https://kb.formicopedia.org/Adopcja_prz ... B3wk%C4%99

powyżej link do tematu w naszej bazie wiedzy.
A tutaj masz link do głównego artykułu na naszej bazie wiedzy https://kb.formicopedia.org/Kategoria:Start
Pepers
Posty: 4
Rejestracja: pn 18 lut, 2019

wt 19 lut, 2019

dzięki wielkie za odpowiedź :)

Temat samej adopcji królowej z robotnicami już w miarę przeanalizowałem, przy czym nie znajduję nigdzie opisu adopcji nowych mrówek do istniejącej już koloni. Chciałbym się dowiedzieć czy wykonuje się to w tradycyjny sposób, czy raczej musiałbym na coś szczególnie zwrócić uwagę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 19 lut, 2019

W tradycyjny trzeba schłodzić mrówki i je dodawać - chyba że masz je w kokonach jeszcze to dorzucasz po kilka sztuk co 2-3 godziny i sprawdzasz co się dzieje
ODPOWIEDZ