Ogrzewanie mrówek

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Jaqqob
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

pn 18 mar, 2019

Niebawem mam zamiar kupić formikarium, w kształcie litery „T” oraz Messor Barbarus. W koloni, na początku będzie się znajdowało 5-10 robotnic + królowa. To znaczy, że będę musiał je trochę pohodować w probówce. Kupiłem matę grzewczą do gniazda i mam dwa pytania. Czy mam w jakiś sposób ogrzewać probówkę? Oraz, tak mniej więcej ile czasu zajmie rozwinięcie kolonii do około 13 robotnic, abym mógł je wpuścić do formikarium? Byłbym wdzięczny za podstawowe rady, jak mam postępować, gdy je będę hodować w probówce. Dziękuję za poświęcony czas.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 19 mar, 2019

Jaqqob pisze: pn 18 mar, 2019 Niebawem mam zamiar kupić formikarium, w kształcie litery „T” oraz Messor Barbarus. W koloni, na początku będzie się znajdowało 5-10 robotnic + królowa. To znaczy, że będę musiał je trochę pohodować w probówce. Kupiłem matę grzewczą do gniazda i mam dwa pytania. Czy mam w jakiś sposób ogrzewać probówkę? Oraz, tak mniej więcej ile czasu zajmie rozwinięcie kolonii do około 13 robotnic, abym mógł je wpuścić do formikarium? Byłbym wdzięczny za podstawowe rady, jak mam postępować, gdy je będę hodować w probówce. Dziękuję za poświęcony czas.
Podaj wymiary tego gniazda T - w cm

13 szt to wg mnie za mało - poczekaj do 50 we przenieść na arene ale razem z probówką - niech same zadecydują czy już czas się przenosić :)

A tutaj trochę informacji o hodowli :)

https://kb.formicopedia.org/Kategoria:Hodowla
Jaqqob
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

wt 19 mar, 2019

srebrny pisze: wt 19 mar, 2019
Jaqqob pisze: pn 18 mar, 2019 Niebawem mam zamiar kupić formikarium, w kształcie litery „T” oraz Messor Barbarus. W koloni, na początku będzie się znajdowało 5-10 robotnic + królowa. To znaczy, że będę musiał je trochę pohodować w probówce. Kupiłem matę grzewczą do gniazda i mam dwa pytania. Czy mam w jakiś sposób ogrzewać probówkę? Oraz, tak mniej więcej ile czasu zajmie rozwinięcie kolonii do około 13 robotnic, abym mógł je wpuścić do formikarium? Byłbym wdzięczny za podstawowe rady, jak mam postępować, gdy je będę hodować w probówce. Dziękuję za poświęcony czas.
Podaj wymiary tego gniazda T - w cm

13 szt to wg mnie za mało - poczekaj do 50 we przenieść na arene ale razem z probówką - niech same zadecydują czy już czas się przenosić :)

A tutaj trochę informacji o hodowli :)

https://kb.formicopedia.org/Kategoria:Hodowla
25 cm wysokości x 20 cm szerokości x 10mm głębokości. Czyli mam podłączyć samą arenę? Jest to duże formikarium.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 20 mar, 2019

jest to za duże dla tak małej kolonii

może jakieś z ferrero zrobisz :) ja takich używałem jakiś czas temu
ODPOWIEDZ