Messor Barbarus - woda

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Jaqqob
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

pt 22 mar, 2019

Moje mrówki mją cześć gniazda ogrzewane, a część nawadniane. Mam formikarium „T” i prawie cała woda poleciała na dno. Mają dosyć mało wilgoci, ale nie chce dolewać żeby więcej się tego nie zebrało na dnie. A oto moje pytanie: Na arenie mam postawione poidełko, ale nikt z niego nie korzysta, mam jakoś interweniować? Mam wrażenie, że nie zostało zauważone. Jeszcze jedno: jeszcze tak nie miałem, ale na przyszłość, co w momencie, gdyby ziarno zaczęło kiełkować? Mrówki sobie poradzą?
Przemo
Posty: 3
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

pt 22 mar, 2019

Ja mam właśnie ten problem. Ostatnio nawodniłem trochę i ziarno które było gdzieś bardzo nisko zniesione zaczęło rosnąc.
Na razie mrówki nic z nim nie robią i wygląda tak jakby im ten stan nie przeszkadzał.
Dwa razy mi się zdarzyło że coś jeszcze przed ponownym nawodnieniem zaczęło rosnąć ale mrówki same wyniosły na arenę.
Teraz jest tego o wiele więcej i mam nadzieję, że sobie poradzą.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 22 mar, 2019

Ja moim M. barbarus opryskuję wodą całą arenę raz na jakiś czas może zamiast podlewać gniazdo opryskujcie arenę ?

Podajcie zdjęcia na forum tak żebyśmy mogli zobaczyć jak wygląda wasze gniazdo
Jaqqob
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

pt 22 mar, 2019

srebrny pisze: pt 22 mar, 2019 Ja moim M. barbarus opryskuję wodą całą arenę raz na jakiś czas może zamiast podlewać gniazdo opryskujcie arenę ?

Podajcie zdjęcia na forum tak żebyśmy mogli zobaczyć jak wygląda wasze gniazdo
Jak mam opryskiwać skoro mam formikarium w kształcie litery T i nie mam dostępu do gniazda?
Przemo
Posty: 3
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

pt 22 mar, 2019

Srebrny napisał, że opryskuje arenę nie gniazdo.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 24 mar, 2019

Przemo pisze: pt 22 mar, 2019 Srebrny napisał, że opryskuje arenę nie gniazdo.
Gniazdo nawadniam normalnie przez otwór - codziennie bo jest bardzo małe pole nawadniania w moim przypadku. Arena ma probówkę z wodą zatkaną watą. Dodatkowo raz na 2-3 dni opryskuję część areny - tak żeby mocniej zwiększyć wilgotność Panującą na arenie.
Mrowiskowy zbój
Posty: 51
Rejestracja: sob 30 mar, 2019

sob 30 mar, 2019

Ja wodę podaje w jednym z zagłębień w food station od mrowkoyada i robo piją 😊

A co do ziaren to tez dawaj na podstawce a jak robo je gdzieś przeniosą i zacznie kiełkować to wyjmij pęsetom😀

Morzesz jeszcze na arenę postawić probówkę z wodą i watą prawie przy samym wyjściu .
Wody starczy an dłużej, a mrówki się nie przeprowadzą🙂


// Edit: Popraw ortografie !
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 30 mar, 2019

Witam.
Mrowiskowy zbój pisze: sob 30 mar, 2019 A co do ziaren to tez dawaj na podstawce a jak robo je gdzieś przeniosą i zacznie kiełkować to wyjmij pęsetom😀
Co prawda nie mam Messorów ani formikarium "T", ale jak chcesz wyjąć pincetą ze środka gniazda ziarenka?!
Mrowiskowy zbój pisze: sob 30 mar, 2019 Morzesz
*moŻesz :)

Pozdrawiam
Mrowiskowy zbój
Posty: 51
Rejestracja: sob 30 mar, 2019

pn 01 kwie, 2019

Chodziło mi o to kiedy przeniosą gdzieś na arenę :wink:
I najlepiej nawadniać tak 1/3 gniazda żeby mrówki mogły przenieść na tą suchą część gniazda🙂
ODPOWIEDZ