Wysyłka mrówek.

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

yarek88
Posty: 3
Rejestracja: śr 27 mar, 2019

śr 27 mar, 2019

Witam. Zamierzam zostać szczęśliwym posiadaczem mrówek. Na początek startuję z Lasius Niger. Po wielu dniach i godzinach spędzonych na studiowaniu zasobów internetu podjąłem decyzję o zakupie. I tu mam pytanie do doświadczonych hodowców...
Jak długo mogą przebywać mrówki w transporcie tzn. czy dobrze znoszą pobyt w paczce? Czy sklepy dobrze zabezpieczają przesyłki tak, że mrówki mogą np 5 dni siedzieć w paczce bez męczenia się?
Pozdrawiam
Kosimazaki
Posty: 3
Rejestracja: pt 18 sty, 2019

śr 27 mar, 2019

Moje Messory spędziły 6 dni w paczce dzięki firmie"kurierskiej" w grudniu. Nieszczęście nic im się nie stało. Czytałem też, że ludzie dostawali mrówki po ponad 10 dniach i nic się nie stało.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 27 mar, 2019

yarek88 pisze: śr 27 mar, 2019 (...)Jak długo mogą przebywać mrówki w transporcie tzn. czy dobrze znoszą pobyt w paczce? Czy sklepy dobrze zabezpieczają przesyłki tak, że mrówki mogą np 5 dni siedzieć w paczce bez męczenia się?
Pozdrawiam
Czy sklepy dobrze zabezpieczają - tego tobie raczej nikt nie powie - moje mrówki kiedyś szły trasą około 25 dni chiny->UK->PL i żyją, mają się dobrze.

Jeżeli paczka będzie dobrze zabezpieczona, kurierzy nie będą nią rzucać to w teorii mogą być tyle w trasie ile będą miały zapasu wody i wilgoci
yarek88
Posty: 3
Rejestracja: śr 27 mar, 2019

czw 28 mar, 2019

Już zamówione, także przekonam się po odbiorze...
Wie ktoś co się dzieje z kolonią np 2k mrówek gdy umiera królowa (Lasius niger)?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 28 mar, 2019

yarek88 pisze: czw 28 mar, 2019 Już zamówione, także przekonam się po odbiorze...
Wie ktoś co się dzieje z kolonią np 2k mrówek gdy umiera królowa (Lasius niger)?
Jeżeli jest w naturze to wymiera lub dostaje się do niej jakiś pasożytniczy gatunek .
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 28 mar, 2019

Witam.
Jak również robotnice mogą do gniazda "wciągnąć" (dosłownie i w przenośni) królową tego samego gatunku i ją adoptować :)
Pozdrawiam
yarek88
Posty: 3
Rejestracja: śr 27 mar, 2019

czw 28 mar, 2019

Dobrze wiedzieć, że nie oznacza to zagłady całej koloni
Dzięki za info
ODPOWIEDZ