Spokój w formikarium

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Jaqqob
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

czw 04 kwie, 2019

Mam mrówki Messor Barbarus, jest ich 12. Wydaje mi się, że jest dziwny spokój, mrówki są powolne, „nic się nie dzieje”, a na arenie znajdują się 4 rodzaje pokarmu, nasiona, orzechy, stynka suszona oraz pokarm podstawowy. Mam wrażenie, że jedzą tylko i wyłącznie nasiona, które znajdują się u nich w gnieździe. A z poidełka to już wcale nie korzystają. Czy jest to normalne zachowanie?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 05 kwie, 2019

Witam.
A kolonia się rozwija (nowe jaja/larwy/poczwarki)?
Czemu nie podajesz białka w postaci świeżych robali?
Jaka temperatura (dogrzewasz)?
Pozdrawiam
Jaqqob
Posty: 16
Rejestracja: pn 18 mar, 2019

pt 05 kwie, 2019

Gniazdo mają podgrzewane, w jednej części mają około 23, w drugiej 26C. Pokarm wysoko białkowy jest podawany, lecz mam wrażenie, że go nie jedzą. Dawać zabite robale, aby nie powstały roztocza?(o to się boje najbardziej)
slodkie_ciacho pisze: pt 05 kwie, 2019 Witam.
A kolonia się rozwija (nowe jaja/larwy/poczwarki)?
Czemu nie podajesz białka w postaci świeżych robali?
Jaka temperatura (dogrzewasz)?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 05 kwie, 2019

Jaqqob pisze: czw 04 kwie, 2019 Mam mrówki Messor Barbarus, jest ich 12. Wydaje mi się, że jest dziwny spokój, mrówki są powolne, „nic się nie dzieje”, a na arenie znajdują się 4 rodzaje pokarmu, nasiona, orzechy, stynka suszona oraz pokarm podstawowy. Mam wrażenie, że jedzą tylko i wyłącznie nasiona, które znajdują się u nich w gnieździe. A z poidełka to już wcale nie korzystają. Czy jest to normalne zachowanie?
jest to mała kolonia poprostu, ja dopiero jak było z 40 sztuk to zaczęły pochłaniać praktycznie każde ilości białka

Pilnuj wilgoci oraz temperatury
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 05 kwie, 2019

Jaqqob pisze: pt 05 kwie, 2019 Dawać zabite robale, aby nie powstały roztocza?(o to się boje najbardziej)
Nie jestem pewien jak to wygląda u Messor czy wystarczą same nasiona-niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.
Ale przy robalach trzeba podać ilość odpowiednią dla wielkości koloni (np dla małej kolonii samą nogę świerszcza lub tylko kawałek mącznika) i usuwać z areny niezjedzone resztki powiedzmy po 24h.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 06 kwie, 2019

slodkie_ciacho pisze: pt 05 kwie, 2019
Jaqqob pisze: pt 05 kwie, 2019 Dawać zabite robale, aby nie powstały roztocza?(o to się boje najbardziej)
Nie jestem pewien jak to wygląda u Messor czy wystarczą same nasiona-niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.
Ale przy robalach trzeba podać ilość odpowiednią dla wielkości koloni (np dla małej kolonii samą nogę świerszcza lub tylko kawałek mącznika) i usuwać z areny niezjedzone resztki powiedzmy po 24h.
Białko w postaci owadów karmowych musi być
ODPOWIEDZ