Formikarium ziemne typu L

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Reguglak
Posty: 47
Rejestracja: śr 01 maja, 2019

śr 01 maja, 2019

Witam chciałbym się spytać czy jest możliwość stworzenia formikarium typu L tylko ze ziemne?
Ile milimetrów znajduje się pomiędzy dwoma szkielkami części gniazdowej do wypełnienia ziemią?
Mam zamiar zrobić je i potrzebna mi jest ta imformacja.
Dodaje załącznik jako przykład.
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20190501_132249_867.JPG
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 01 maja, 2019

Witam.
Reguglak pisze: śr 01 maja, 2019 Ile milimetrów znajduje się pomiędzy dwoma szkielkami części gniazdowej do wypełnienia ziemią?
http://pl.lmgtfy.com/?q=formikarium+L+wymiary
Na pierwszej stronie masz formi z Twojego zdjęcia i wymiary (zdjęcie jest identyczne z Twoim więc powinieneś znać wymiary).
Na mrowkoyad.pl jest sporo formikariów z wymiarami więc możesz podpatrzeć.

Co do pomysłu L jako ziemne się nie wypowiem bo nie wiem-zwykle ziemne mają otwór na wężyk od góry gniazda.

Pozdrawiam
Reguglak
Posty: 47
Rejestracja: śr 01 maja, 2019

śr 01 maja, 2019

1cm łącznie z grubością szkła czy 1cm wolnej przestrzeni?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 01 maja, 2019

W dziale "części gniazdowe" masz podane dokładniej, np "Gniazdo ziemne o rozmiarach 20 cm x 10 cm x 1,8 cm (szerokość właściwa gniazda - 1 cm). " Tak więc wychodzi że jest ze szkła 4mm, sądzę że ten 1cm jest to wymiar wewnętrzny.
Pochwal się później jak wyszło :)
Reguglak
Posty: 47
Rejestracja: śr 01 maja, 2019

śr 01 maja, 2019

Dziękuję Ci bardzo jakoś nie mogłem dojrzeć tego właśnie 😂😂
Pierwsze dowiem się dokładnie czy nie przeszkadzało by takie ułożenie mrówkom
Zdecydowałem się na taki pomysł ponieważ wolę mieć też dużą arenę razem z częścią gnazdową i przeszkadzały by mi podłączanie rurki do areny
Jak jednak zrobię to pochwalę się i podzielę się moimi obserwacjami 😀
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 01 maja, 2019

Sam mam "L-kę" (w dzienniku więcej informacji). Takie połączenie rurką ma swoje wady i zalety-wadą to że są to zwykle dwie osobno stojące konstrukcje, zaletą przy zimowaniu-wystarczy włożyć do lodówki gniazdo podłączone do mniejszej areny.
Powodzenia :)
ODPOWIEDZ