Mam 3 królowe

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Kasztan9913
Posty: 3
Rejestracja: czw 30 maja, 2019

czw 30 maja, 2019

Witam dzisiaj chciałem zobaczyć stan mojej koloni i odsłoniłem gniazdo aby zobaczyć mrówk.Mrówki miałem ze storczyka, bo się przeprowadziły z dworu. Nie było królowej ale było 10(chyba jaj). Obecnie posiadam 3 dopiero wyklute królowe i 3 poczwarki nie wiem co zrobić z pozostałymi królowami czy będą żyć w zgodzie czy się same zagryzą czy je wynieść nie wiem.Pomocy :o :o :o
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 31 maja, 2019

Potrzebujemy na samym początku ustalić co to za gatunek jest - podaj zdjęcia dobrej jakości mrówek to postaramy się pomóc
Kasztan9913
Posty: 3
Rejestracja: czw 30 maja, 2019

pt 31 maja, 2019

https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... 210132.jpg mam nadzieje że to zdjęcie jest odpowiedniej jakości. I do tego dzisiaj wykluła się czwarta
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 31 maja, 2019

Królowe są nie zaplemnione i nie będą składać jajek - najprawdopodobniej przeniosły się do doniczki z innego miejsca.

Jest to jakiś Lasius sp. bardzo nie dokładne zdjęcia żeby coś więcej powiedzieć
Kasztan9913
Posty: 3
Rejestracja: czw 30 maja, 2019

pt 31 maja, 2019

Ale one się wykluły z jaj już w formikarium.I czy jest jakaś szansa żeby mrówki, które są w formikarium zapłodniły królową czy może być jakiś samiec.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 01 cze, 2019

Witam.
Nie ma szans by to się udało, wypuść je w miejscu w którym złapałeś.
Do miesiąca powinno łazić pełno królowych L. niger, złap taką co nie ma skrzydełek. Do tego czasu poszukaj info o początkach hodowli by nie popełnić najczęściej powtarzanych błędów.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ