Pytanie odnośnie formikarium

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

AfferKa
Posty: 3
Rejestracja: wt 11 cze, 2019

sob 15 cze, 2019

Siema posiadam Formikarium korkowe ze sklepu antcenter.pl które nazywa się "Formikarium korkowe Tower" i dzisiaj miałem do tego Formikarium dać mrówki Messor Barbarus lecz źle nawodnilem korek w Formikarium ponieważ zamiast 5ml wlałem aż 10ml i teraz nwm co zrobic?

Pomocy.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 15 cze, 2019

Witam.
1. Opierając się na doświadczeniach bardziej doświadczonych kolegów to Messor nie wpuszcza się podobno do formikarium korkowego-zmielą go.
2. Ile masz robotnic że chcesz wpuszczać do formikarium (jest to chyba najczęściej popełniany błąd początkujących hodowców)? Więcej info:
viewtopic.php?f=33&t=6482
viewtopic.php?f=33&t=6493
AfferKa pisze: sob 15 cze, 2019 zamiast 5ml wlałem aż 10ml i teraz nwm co zrobic?
Poczekać aż wsiąknie/wyschnie. Nie jest powiedziane że trzeba wlać dokładnie 5ml i będzie dobrze, do nawadniania trzeba nabrać trochę doświadczenia. Mrówki powinny mieć zróżnicowaną wilgoć-od suchej gdzie trzymają zwykle poczwarki do wilgotnej gdzie są larwy.
Jak będziesz cierpliwy żeby wyhodować wystarczająco dużo robotnic by wpuścić je do gniazda to one same sobie wyregulują wilgoć nosząc/wynosząc piasek do/ze środka.

Nie wpuszczaj ich jeszcze, napisz ile masz robotnic i daj zdjęcie formikarium.

Pozdrawiam
AfferKa
Posty: 3
Rejestracja: wt 11 cze, 2019

ndz 16 cze, 2019

Mam 20 robotnic
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 16 cze, 2019

Proponuję je podhodować do około 50 robotnic w probówce+arena. Oszczędzi Ci to problemów jak w tematach wyżej.
ODPOWIEDZ