Mrówki zablokowały się w rozwoju

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Pewniorek
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 mar, 2019

ndz 16 cze, 2019

Witam!
Od października 2018 roku mam kolonię mrówek Lasius Niger. Początkowo miałem ich 13 więc wpuściłem je do formikarium i wszystko było ok, królowa składała jaja . Niestety od 2019 roku mrówki przestały się rozwijać napisałem wtedy pytanie o nie na tym forum i powiedzieliście abym karmił je białkiem, zrobiłem tak i karmię je mącznikiem młynarkiem niestety królowa nadal nie składa jaj i zostały 3 robotnice. Bardzo proszę o pomoc bo nie chce tak szybko kończyć przygody z mrówkami.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 16 cze, 2019

Witam.
Zrób zdjęcie tego gniazda. Przejrzałem tamten temat i nie pisałeś ile jest robotnic, być może zbyt szybko je wpuściłeś do dużego gniazda-ja trzymałem 400 robotnic w strzykawce+arena zanim przeniosłem do formikarium.
Pozdrawiam
Pewniorek
Posty: 7
Rejestracja: czw 28 mar, 2019

wt 18 cze, 2019

Wpuściłem je do gniazda jak było ich 13 teraz są 3
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 21 cze, 2019

Sory musiałem zapomnieć odpisać albo przeoczyć odpowiedź.
No a te gniazdo jakie duże (najlepiej pokaż)?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 24 cze, 2019

Pewniorek pisze: ndz 16 cze, 2019 Witam!
Od października 2018 roku mam kolonię mrówek Lasius Niger. Początkowo miałem ich 13 więc wpuściłem je do formikarium i wszystko było ok, królowa składała jaja . Niestety od 2019 roku mrówki przestały się rozwijać napisałem wtedy pytanie o nie na tym forum i powiedzieliście abym karmił je białkiem, zrobiłem tak i karmię je mącznikiem młynarkiem niestety królowa nadal nie składa jaj i zostały 3 robotnice. Bardzo proszę o pomoc bo nie chce tak szybko kończyć przygody z mrówkami.
Obstawiam że masz za duże gniazdo - przenieś je do probówki osłoniętej i będzie dobrze,

Do gniazda to tylko jak masz >50 robotnic
Awatar użytkownika
Fizio
Posty: 15
Rejestracja: pn 03 cze, 2019
Kontakt:

pn 24 cze, 2019

Tak jak wyżej. Popełniłeś ten sam błąd co ja ostatnio. Też przy tej samej ilości wprowadziłem je do formikarium i też straciłem sporą część kolonii. Link do mojego tematu
Wprowadziłem je do probówki i dałem im najlepsze warunki jakie potrafię. Przestały umierać ale niestety zatrzymały się w rozwoju i nie wiem co teraz. :placze:
ODPOWIEDZ