Wysuszenie formikarium

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Libus21
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 lip, 2019

śr 17 lip, 2019

No dzień dobry, poczatki ciężkie to i błędy cięzkie, jest jakiś fajny sposób żeby wysuszyć korek z mrówkami w środku aby nie zrobić im krzywdy? Próbuje lampką swiecic i widzac ilw pary wodnej się nazbierało na sciankach stwierdzam ze cos to daje ale czy to aby napewno bezpieczny sposob? Messor Barbarus jak cos :)
M. Barbarus
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 17 lip, 2019

Witam.
A co się stało że chcesz go wysuszyć? Nie nawadniaj go to sam wyschnie...
A mi się wydaje że to jednak niewiele daje, chyba że gniazdo jest otwarte, w przeciwnym razie po prostu skrapla się na ściankach, ale ilość wody w gnieździe jest taka sama.
Sposób nie jest zbyt bezpieczny bo możesz przegrzać mrówki.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 17 lip, 2019

Libus21 pisze: śr 17 lip, 2019 No dzień dobry, poczatki ciężkie to i błędy cięzkie, jest jakiś fajny sposób żeby wysuszyć korek z mrówkami w środku aby nie zrobić im krzywdy? Próbuje lampką swiecic i widzac ilw pary wodnej się nazbierało na sciankach stwierdzam ze cos to daje ale czy to aby napewno bezpieczny sposob? Messor Barbarus jak cos :)
Opisz sytuacje i podaj jakieś zdjęcia ? Jakie gniazdo masz i jak wielka kolonia to jest?
Libus21
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 lip, 2019

śr 17 lip, 2019

Ej chyba za bardzo wpadłem w panike, bo mialem tam nasionka na dole i sie bałem ze mi wykiełkują bo już zaczynały, ale budze sie dzisiaj i wszystko wyniosły, formikarium Tower od antcenter.
M. Barbarus
Libus21
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 lip, 2019

śr 17 lip, 2019

50 około. Wziąłem sobie rady do serca (z grup na fb) i wyrzucilem caly piasek ktory byl zbity mega taka wilgotnosc sie zrobila i polozylem probowke z wodą zasłoniętą i odslonilem im komory(byly zasloniete kawalkami kartonow), sztucznego swiatla im dawac nie mam zamiaru, poczekam az sie przeniosą i az kolonia podrosnie, przy okazji mysle czy jakos nie sprobowac przyspieszyc tego procesu wysuszania?
M. Barbarus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 22 lip, 2019

Libus21 pisze: śr 17 lip, 2019 50 około. Wziąłem sobie rady do serca (z grup na fb) i wyrzucilem caly piasek ktory byl zbity mega taka wilgotnosc sie zrobila i polozylem probowke z wodą zasłoniętą i odslonilem im komory(byly zasloniete kawalkami kartonow), sztucznego swiatla im dawac nie mam zamiaru, poczekam az sie przeniosą i az kolonia podrosnie, przy okazji mysle czy jakos nie sprobowac przyspieszyc tego procesu wysuszania?
będzie duże ryzyko że usmażysz mrówki jak użyjesz jakiejś lampki.
MRPL
Posty: 25
Rejestracja: sob 27 lip, 2019

sob 27 lip, 2019

Witam,
chyba nie ma na to sposobu :? Trzeba czekać aż korek wyschnie, co może potrwać nawet kilka dni...
Libus21
Posty: 8
Rejestracja: śr 17 lip, 2019

śr 31 lip, 2019

Opalarka dała radę, została królowa i jakieś 5 robotnic ale korek suchy! Żartuje oczywiście, sytuacja opanowana wyschło samo :D
M. Barbarus
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 05 sie, 2019

Libus21 pisze: śr 31 lip, 2019 Opalarka dała radę, została królowa i jakieś 5 robotnic ale korek suchy! Żartuje oczywiście, sytuacja opanowana wyschło samo :D
Dobry wkręt uwierzyłem w inwencje ludzi i opalarki aż mi szczęka opadła :D
ODPOWIEDZ