L. Niger przeprowadzka oraz arena

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Kaster
Posty: 7
Rejestracja: czw 01 sie, 2013

śr 24 lip, 2019

Witam wszystkich! Mój nowy pierwszy post ponieważ poprzedni wyleciał przy ostatnim dropie forum :D
Do rzeczy: dwa pytania, pierwsze to kiedy mogę podłączyć arenę do gniazda (probówka) oraz czy ma znaczenie jej wielkość? (wiem że to dwa pytania 8) ) a drugie pytanie brzmi dlaczego one nie chcą się przeprowadzić? Mają tam syf i są oświetlane a druga probówka ma jedzonko oraz ciemność, czekam drugi dzień czy to normalne? Z góry dziękuję za pomoc :)
IMG_20190724_193837.jpg
Zdjęcie syfu
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

śr 24 lip, 2019

Witam.
Kaster pisze: śr 24 lip, 2019 pierwsze to kiedy mogę podłączyć arenę do gniazda (probówka)
Od pierwszych robotnic niby, ja bym poczekał do minimum 10-20.
Kaster pisze: śr 24 lip, 2019 czy ma znaczenie jej wielkość?
Przyznaję że nie wiem, grunt to chyba dawać jedzonko pod wyjście probówki przy małej kolonii.
Kaster pisze: śr 24 lip, 2019 dlaczego one nie chcą się przeprowadzić?
Bo ich zbyt mało, od 30-50 robotnic idzie im już w miarę sprawnie. Chyba że obie probówki trzymasz na arenie, może połącz je bezpośrednio ze sobą, pewnie przyspieszy to proces.
Kaster pisze: śr 24 lip, 2019 czy to normalne?
Raczej tak, przenosiny trwają od kilkunastu minut do kilku miesięcy :p
Pozdrawiam
Kaster
Posty: 7
Rejestracja: czw 01 sie, 2013

śr 24 lip, 2019

Na Ciebie zawsze można liczyć, dziękuję bardzo :D no mam 11 robotnic już więc chyba podłącze je do areny, ale najpierw chciałem zrobić przeprowadzkę, probówki są połączone bezpośrednio króciutką rurką, czasami tam idą na zwiady ale to tyle.. a w aktualnej probówce taki syf sobie narobiły kokonami.. to co bliżej wyjścia oczywiście sprzątam ale najwięcej mają na samej wacie
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 25 lip, 2019

Kaster pisze: śr 24 lip, 2019 Na Ciebie zawsze można liczyć, dziękuję bardzo :D no mam 11 robotnic już więc chyba podłącze je do areny, ale najpierw chciałem zrobić przeprowadzkę, probówki są połączone bezpośrednio króciutką rurką, czasami tam idą na zwiady ale to tyle.. a w aktualnej probówce taki syf sobie narobiły kokonami.. to co bliżej wyjścia oczywiście sprzątam ale najwięcej mają na samej wacie
Raczej nie ma co się przejmować - mrówki same przeniosą się i jak będzie potrzeba to posprzątają sobie lokum :)
Kaster
Posty: 7
Rejestracja: czw 01 sie, 2013

czw 25 lip, 2019

No dobra to temat chyba do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za pomoc :D
Zablokowany