Jak zostać moderatorem/ adminem?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

MRPL
Posty: 25
Rejestracja: sob 27 lip, 2019

śr 13 lis, 2019

Wiecie jak zostać moderatorem lub adminem? Na formikopedii, oczywiście :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

śr 13 lis, 2019

MRPL pisze: śr 13 lis, 2019 Wiecie jak zostać moderatorem lub adminem? Na formikopedii, oczywiście :D
Musisz mieć trochę stażu na forum, dać się poznać, przedstawić się.

Moderator dostaje dość duże prawa do edycji cudzych wpisów i możliwość usuwania ich wiec nie licz że dostaniesz je na samym początku.
Zrób temat w dziale dla zalogowanych ze swoją kandydaturą i opisz to co napisałem wyżej z dużym naciskiem na wiedzę o mrówkach.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 14 lis, 2019

Wiesz słodkie ciacho kilka lat temu dałem dostęp ludziom nie sprawdzonym do wiki i do forum. ty tego nie pamiętasz ale wiki była odzyskiwana przez tydzień. Na forum jedna osoba zaczęła rozsylac wiadomości i domena Formicopedia. Org trafiła na spam listę.

Mod to osoba która może usuwać posty i ma realny wpływ na poziom merytoryczny forum i odpowiedzi. Nie chcę dawać komuś moda kto w ciągu kilku dni naklepie postów.

Obecnie temat będzie dyskutowany. Ten temat mam nadzieję że posłuży za miejsce do tego.

Docelowo chciałbym aby na forum działało kilku moderatorów 4-6 i ciebie słodkie ciacho uznaje za osobę która mogła by zostać modem bo spełniasz kryteria które postawiłem.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 14 lis, 2019

slodkie_ciacho pisze: czw 14 lis, 2019 Ciekawe ile osób teraz się zgłosi :D
Obecnie jest jedna aktywna osoba na stażu moderatorskim. Zgłosił się kilka tygodni temu. Obecnie poza mną są jeszcze dwie osoby.
slodkie_ciacho pisze: czw 14 lis, 2019 Ciekawe ile osób teraz się zgłosi :D
Słodkie ciacho może ty jesteś zainteresowany moderowaniem forum - obecnie trwają prace nad regulaminem forum więc jezeli jesteś zainteresowany to zgłaszaj się smiało.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 15 lis, 2019

srebrny pisze: czw 14 lis, 2019 Słodkie ciacho może ty jesteś zainteresowany moderowaniem forum (...)
O jakiej kwocie wynagrodzenia mowa? :D
Nie orientuję się jak to wygląda od strony moderatora, ile tego jest, jaki obowiązki, itp., a lipa trochę zgłaszać się żeby stwierdzić po tygodniu że nie ogarniam. Moją wiedzę pewnie znasz z postów-podstawy podstaw, więc jako autor wpisów do wiki na niewiele się przydam.
Zastanawiałem się nad tym że mogę się zgłosić do pilnowania porządku już jakiś czas temu, ale stwierdziłem że jestem chyba zbyt asertywny i mógłbym zbyt często dawać bana :D
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 18 lis, 2019

slodkie_ciacho pisze: pt 15 lis, 2019
srebrny pisze: czw 14 lis, 2019 Słodkie ciacho może ty jesteś zainteresowany moderowaniem forum (...)
O jakiej kwocie wynagrodzenia mowa? :D
Pro publico bono - obecnie formicopedia nie przynosi zysku i wszystko ja i moje firmy pokrywają. W szczytowych miesiącach potrafiło być kosztów nawet 800zł miesięcznie. Więc wynagrodzeniem będzie fejm, i zielona nazwa usera + możliwość dawania ostrzeżeń :D Ale to dopiero po przejściu okresu testowego. A pierwszym etapem jest wysłanie listy poprawek które byś zrobił na forum jako nowy mod - najlepiej w formie pisemnej. do tego trzeba dodać informacje opisowo czemu hodujesz mrówki, opisać troszkę o sobie i być aktywnym na forum.
slodkie_ciacho pisze: pt 15 lis, 2019 Nie orientuję się jak to wygląda od strony moderatora, ile tego jest, jaki obowiązki, itp., a lipa trochę zgłaszać się żeby stwierdzić po tygodniu że nie ogarniam. Moją wiedzę pewnie znasz z postów-podstawy podstaw, więc jako autor wpisów do wiki na niewiele się przydam.
Zastanawiałem się nad tym że mogę się zgłosić do pilnowania porządku już jakiś czas temu, ale stwierdziłem że jestem chyba zbyt asertywny i mógłbym zbyt często dawać bana :D
Obecnie kilka osób jest na forum które są pod moją obserwacją ;)

Temat obowiązków będziemy dopracowywać co zostało poruszone w dziale dla zalogowanych.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 19 lis, 2019

Zostanę przy dotychczasowym kolorze :)
srebrny pisze: pn 18 lis, 2019 A pierwszym etapem jest wysłanie listy poprawek które byś zrobił na forum jako nowy mod - najlepiej w formie pisemnej.
To mogę zrobić nawet nie starając się o stanowisko moderatora, może osobny temat w którym użytkownicy mieliby możliwość podzielenia się swoimi uwagami?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 19 lis, 2019

viewtopic.php?f=35&t=6871


Tutaj jest temat do kontynuacji wątku. Obecny zamykam
Zablokowany