Podcast mrówkowy

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 13 sty, 2020

Cześć,

Właśnie dzisiaj wrzuciłem trzeci odcinek podcastu na mój prywatny kanał na YouTube. I tym samym postanowiłem upublicznić moje mrówkowe wypociny.

https://www.youtube.com/channel/UCMAEJP ... irmation=1

Tutaj macie mój drugi odcinek o hibernacji mrówek : https://www.youtube.com/watch?v=QV9ATZ9P0YY

Dajcie znać czy się podoba wam, co można usprawnić i o jakich tematach byście posłuchali. Kto wie, może za jakiś czas zrobimy wywiad z gościem ze świata mrówek?

Jest też mrówkowy profil na facebooku. https://www.facebook.com/mrowkiwtwoimdomu/

Wszystkie odcinki oraz artykuły będziecie mogli znaleźć na stronie https://mwtd.pl/podcast-mwtd/?utm_sourc ... aign=first

Kolejny odcinek będzie już za kilka dni
Obecnie zbieram materiały, na temat najczęściej popełnianych błędach w hodowli.
Jeżeli macie pomysł i chcecie się takimi błędami podzielić to zapraszam piszcie w tym temacie.

Teraz totalna petarda

Możecie nagrać swoje błędy na stronie. https://anchor.fm/mrowki-w-twoim-domu/message

Będzie to nagranie głosowe, które wrzucę na odcinek podcastu.

Dawajcie znać co jest ok i co nie jest ok :)

Pozdrawiam Srebrny
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

wt 14 sty, 2020

Myślę, że najczęściej popełnianym błędem jest wpuszczanie kolonii do zbyt dużego gniazda.

Należy również pamiętać o odpowiedniej temperaturze dla danego gatunku.

Hibernację zaczynamy gdy nie ma jaj ani poczwarek (jedynie larwy - ziołowe).

Nie powinniśmy udostępniać mrówkom dostępu do "formikariów" żelowych.

Ważna jest również dieta. Dla Messorów będzie to głównie ziarno, ale chociażby Lasius niger wymagają diety bardziej bogatej w węglowodany.

Łapane królowe powinny być bezskrzydłe.

Fajnie, że Formicopedia jest w taki sposób ulepszana!
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 14 sty, 2020

MyrmeLuna pisze: wt 14 sty, 2020 Myślę, że najczęściej popełnianym błędem jest wpuszczanie kolonii do zbyt dużego gniazda.

Należy również pamiętać o odpowiedniej temperaturze dla danego gatunku.

Hibernację zaczynamy gdy nie ma jaj ani poczwarek (jedynie larwy - ziołowe).

Nie powinniśmy udostępniać mrówkom dostępu do "formikariów" żelowych.

Ważna jest również dieta. Dla Messorów będzie to głównie ziarno, ale chociażby Lasius niger wymagają diety bardziej bogatej w węglowodany.

Łapane królowe powinny być bezskrzydłe.

Fajnie, że Formicopedia jest w taki sposób ulepszana!
Dzięki za pomysły - na pewno pojawią się w podcascie!
olaf
Posty: 189
Rejestracja: wt 10 wrz, 2019

wt 14 sty, 2020

Przede wszystkim należy docenić osoby które starają się zrobić coś więcej dla innych. Szacun.

W kwestiach technicznych: wyraźnie widać a raczej słychać różnice mikrofonu.
Zwłaszcza w kontekście YT i pokolenia nie-czytającego a tylko oglądającego i słuchającego -
Jeden obraz jest wart więcej niż 1000 słów. Jakikolwiek filmik z mrówkami w tle byłby jednak lepszym dopełnieniem niż grafika.
Cokolwiek, byle przypominało mrówkę i się ruszało.

W merytorycznych: w przypadku mrówek faraona może warto było podkreślić „specyficzność’ tej ucieczki w porównaniu do większości hodowanych gatunków (chyba że nie wyłapałem),
#3 dla mnie za bardzo techniczny i organizacyjny.
Poza tym zrozumiale, sensownie. Oby tak dalej.

Jeśli chodzi o koncepcje tematów/pomysłów do potencjalnego omówienia to skojarzyły mi się takie:
- owady karmowe
- zalety i wady różnych technologii stosowanych w formikariach
- może forma dialogu na jakiś temat z hodowcą/gościem zamiast monologu.

W każdym razie liczę że temat się będzie rozwijać. Powodzenia.
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 14 sty, 2020

olaf pisze: wt 14 sty, 2020 Przede wszystkim należy docenić osoby które starają się zrobić coś więcej dla innych. Szacun.

W kwestiach technicznych: wyraźnie widać a raczej słychać różnice mikrofonu.
Zwłaszcza w kontekście YT i pokolenia nie-czytającego a tylko oglądającego i słuchającego -
Jeden obraz jest wart więcej niż 1000 słów. Jakikolwiek filmik z mrówkami w tle byłby jednak lepszym dopełnieniem niż grafika.
Cokolwiek, byle przypominało mrówkę i się ruszało.

W merytorycznych: w przypadku mrówek faraona może warto było podkreślić „specyficzność’ tej ucieczki w porównaniu do większości hodowanych gatunków (chyba że nie wyłapałem),
Tak możliwe, że wypadł kawałek z dużą dawką ironii jak mówiłem, że od tej chwili sąsiedzi też będą hodować mrówki xD

Co do obrazów na kanale pojawić się powinien film z przygotowania gniazda dla P. dives. Ogólnie kanał na youtube będzie zawierał wszystkie filmiki z mrówkami jakie nagrywam
olaf pisze: wt 14 sty, 2020 #3 dla mnie za bardzo techniczny i organizacyjny.
Tak szukałem jakiejś opcji, aby poruszyć problemy i rozwiązania. Był to też test nowego mikrofonu.
olaf pisze: wt 14 sty, 2020 Poza tym zrozumiale, sensownie. Oby tak dalej.
olaf pisze: wt 14 sty, 2020
Jeśli chodzi o koncepcje tematów/pomysłów do potencjalnego omówienia to skojarzyły mi się takie:
- owady karmowe
- zalety i wady różnych technologii stosowanych w formikariach
- może forma dialogu na jakiś temat z hodowcą/gościem zamiast monologu.
Owady karmowe mam cały jeden odcinek w planach odnośnie karmienia.
Zalety i wady konkretnych typów formicariów - dzięki za pomysł pewni się pojawi w tym roku.

Co do formy dialogu to jak najbardziej jestem za! W planach mam pomysł na nagranie wywiadu pytanie kolejne kogo byście widzieli jako gościa?

olaf pisze: wt 14 sty, 2020
W każdym razie liczę że temat się będzie rozwijać. Powodzenia.
Dziękuję
ODPOWIEDZ