Larwy - termin przydatności

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Mrowiec32
Posty: 169
Rejestracja: pn 14 sty, 2019

ndz 19 sty, 2020

Gdzieś na początku grudnia w kolonii (około 200 robotnic L. niger) było ze sto (albo i więcy) larw (i kilka poczwarek). Poczwarki się przepoczwarzyły, a ponieważ nie dawałem białka, larwy pozostały. "Przezimowałem" je, odgrzałem, daję białko. Najpierw niespecjalnie chciały, ale ostatnio rzuciły się.

Ciekawi mnie, jak długo larwy mogą pozostawać w swoim stadium larwalnym. Mają już ponad dwa miesiące, a niektóre są jeszcze bardzo malutkie, więc nieprędko przejdą w poczwarki. A gdyby była mała podaż białka? Czy wytrzymują w normalnej temperaturze kilka miesięcy? A może dłużej?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

sob 25 sty, 2020

Mrowiec32 pisze: ndz 19 sty, 2020 Gdzieś na początku grudnia w kolonii (około 200 robotnic L. niger) było ze sto (albo i więcy) larw (i kilka poczwarek). Poczwarki się przepoczwarzyły, a ponieważ nie dawałem białka, larwy pozostały. "Przezimowałem" je, odgrzałem, daję białko. Najpierw niespecjalnie chciały, ale ostatnio rzuciły się.

Ciekawi mnie, jak długo larwy mogą pozostawać w swoim stadium larwalnym. Mają już ponad dwa miesiące, a niektóre są jeszcze bardzo malutkie, więc nieprędko przejdą w poczwarki. A gdyby była mała podaż białka? Czy wytrzymują w normalnej temperaturze kilka miesięcy? A może dłużej?
Ciekawe pytanie u mnie jak nie podawałem regularnie białka kolonii to larwy były zjadane w pierwszej kolejności
ODPOWIEDZ