Zbieram wiadomości

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

wt 28 kwie, 2020

Dzień dobry,
jestem tu zupełnie nowy i chciałbym zacząć <b>h</b>odowlę mrówek, jakichkolwiek takich których królowę znajdę.U mnie w ogródku jest po rujce pełno młodych królowych i w tym roku chcę którąś złapać.Poczytałem już trochę o formikariach :komp: karmieniu i w ogóle.Chciałbym się dowiedzieć kiedy mniej więcej jest r<b>ó</b>jka mrówek lasus nieger i o budowie formikarium.
Pozdrawiam :party:
:?:
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

wt 28 kwie, 2020

Witam.
Ciepły lipcowy dzień po deszczu. (bezwietrzny) :D
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

wt 28 kwie, 2020

Ale gdzieś pisało że od kwietnia do października może być r<b>ó</b>jka.
:?:
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

wt 28 kwie, 2020

KitApple pisze: wt 28 kwie, 2020 Ale gdzieś pisało że od kwietnia do października może być r<b>ó</b>jka.
Tak - rójki są od kwietnia do października, ale Lasius niger odbywają je głównie w lipcu. :D
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

wt 28 kwie, 2020

MyrmeLuna pisze: wt 28 kwie, 2020
KitApple pisze: wt 28 kwie, 2020 Ale gdzieś pisało że od kwietnia do października może być r<b>ó</b>jka.
Tak - rójki są od kwietnia do października, ale Lasius niger odbywają je głównie w lipcu. :D
No tak ale jakiego gatunku królowe mogę złapać jakoś teraz w moim ogródku? :pisarz: :naglowie: :?:
:?:
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

wt 28 kwie, 2020

KitApple pisze: wt 28 kwie, 2020
MyrmeLuna pisze: wt 28 kwie, 2020
KitApple pisze: wt 28 kwie, 2020 Ale gdzieś pisało że od kwietnia do października może być r<b>ó</b>jka.
Tak - rójki są od kwietnia do października, ale Lasius niger odbywają je głównie w lipcu. :D
No tak ale jakiego gatunku królowe mogę złapać jakoś teraz w moim ogródku? :pisarz: :naglowie: :?:
Niestety teraz nie znajdziesz nic łatwego w hodowli... Rójki wiążą się z dużym oczekiwaniem. Może Manica rubida, ale te proponuję Ci odstawić na później. :wink:
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

śr 29 kwie, 2020

slodkie_ciacho pisze: wt 28 kwie, 2020 Witam.
Poszukaj w google pod "kalendarz rójek mrówek", jest tego trochę. Przykładowy znajdziesz na tej stronie: http://www.myrmeblog.pl/
Dzięki poczytam napewno :komp: :D :mack:
:?:
ODPOWIEDZ