Messor barbarus- brak składnych jaj przez Królową

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Sachato
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 kwie, 2014

pn 25 maja, 2020

Hej,

zamówiłem sobie jakiś czas temu królową Messor barbarus z potomstwem. Kolonia posiada 3 larwy, jedną poczwarkę i brak jaj! Znajduje się ona w firststepie, jest dogrzewana (temperatura 27-28 stopni Celsjusza), dostała białko w postaci wylęgu świerszczy bananowych, oraz kilka nasion, które sukcesywnie wciągają. Mam tą kolonię już prawie tydzień i w dalszym ciągu Królowa nie składa jaj, co mnie trochę zaczyna martwić. Dowiedziałem się od sprzedawcy, że kolonia była zimowana.

Czy ktoś ma pomysły, dlaczego Królowa odmawia współpracy? :(
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

pn 25 maja, 2020

Może jeszcze się nie przyzwyczaiła po podróży
Pewnie za kilka dni ruszy :)
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
ANTek mrówczarz
Posty: 306
Rejestracja: pt 27 wrz, 2019

wt 26 maja, 2020

Sachato pisze: pn 25 maja, 2020 Hej,

zamówiłem sobie jakiś czas temu królową Messor barbarus z potomstwem. Kolonia posiada 3 larwy, jedną poczwarkę i brak jaj! Znajduje się ona w firststepie, jest dogrzewana (temperatura 27-28 stopni Celsjusza), dostała białko w postaci wylęgu świerszczy bananowych, oraz kilka nasion, które sukcesywnie wciągają. Mam tą kolonię już prawie tydzień i w dalszym ciągu Królowa nie składa jaj, co mnie trochę zaczyna martwić. Dowiedziałem się od sprzedawcy, że kolonia była zimowana.

Czy ktoś ma pomysły, dlaczego Królowa odmawia współpracy? :(
Witam.
Jeżeli stan nie zmieni się na najbliższe 4-5 dni możesz szukać poczwarek do podrzucenia. :D
Kolonie:
Dolyrichoderus Quadripunctatus
Manica Rubida
Lasius Niger
Messor Barbarus
2x Themnothorax sp.

Byłe kolonnie:
Lasius Flavus
Myrmica rubra

Inne:
Doświadczenie - 4lata :wink:
Lubię: film, fotografię i myrmekologię oczywiście. :pstryk:
Sachato
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 kwie, 2014

wt 26 maja, 2020

Tlaloc pisze: pn 25 maja, 2020 Może jeszcze się nie przyzwyczaiła po podróży
Pewnie za kilka dni ruszy :)
To nie jest nic nadzwyczajnego, że nie składają jaj? Co ile mniej więcej barbarusy mogą składać jajka?
ANTek mrówczarz pisze: wt 26 maja, 2020 Witam.
Jeżeli stan nie zmieni się na najbliższe 4-5 dni możesz szukać poczwarek do podrzucenia. :D
Chyba w tym przypadku musiałbym zmienić miejsce zamieszkania :D
ODPOWIEDZ