Problemy z kolonią

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Szaman
Posty: 1
Rejestracja: wt 02 cze, 2020

wt 02 cze, 2020

Witam mam pewien problem dotyczy on mrówek lasius Niger. W poprzednim roku w złapałem rójkową królową którą umieściłem w gnieździe wykonanym że strzykawki na początku było okej pierwsze jajka, robotnice odrazu po wykluciu zacząłem karmić je miodem co 3 dni i dawałem pół martwego mącznika co tydzień. Szybko zrezygnowałem z podawania miodu ponieważ robotnice mi się w nim topiły straciłem tak około 3 robotnic więc do teraz daje im tylko mącznika co tydzień lecz rozwój koloni jest bardzo powolny wogole nie widać rozwoju jajeczek a robotnic jest tylko 6 jakieś pomysły co mógłbym zrobić żeby przyspieszyć rozwój dodam jeszcze że chciałbym podawać im miód bo zgaduję że dużo by to dało lecz boję się o straty robotnic lub co gorsza stratę królowej obecnie mrowki znajdują się w szklanej probówce podzielonej korkiem na 2 Komory podłączonej do pudełeczka żeby łatwiej się je karmiło.
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 02 cze, 2020

Szaman pisze: wt 02 cze, 2020 Witam mam pewien problem dotyczy on mrówek lasius Niger. W poprzednim roku w złapałem rójkową królową którą umieściłem w gnieździe wykonanym że strzykawki na początku było okej pierwsze jajka, robotnice odrazu po wykluciu zacząłem karmić je miodem co 3 dni i dawałem pół martwego mącznika co tydzień. Szybko zrezygnowałem z podawania miodu ponieważ robotnice mi się w nim topiły straciłem tak około 3 robotnic więc do teraz daje im tylko mącznika co tydzień lecz rozwój koloni jest bardzo powolny wogole nie widać rozwoju jajeczek a robotnic jest tylko 6 jakieś pomysły co mógłbym zrobić żeby przyspieszyć rozwój dodam jeszcze że chciałbym podawać im miód bo zgaduję że dużo by to dało lecz boję się o straty robotnic lub co gorsza stratę królowej obecnie mrowki znajdują się w szklanej probówce podzielonej korkiem na 2 Komory podłączonej do pudełeczka żeby łatwiej się je karmiło.
Miód jest potrzebny dla robotnic! Poprostu dawaj małe kropelki. Pamiętaj że kropla od igły dla mrówki jest wielkości jej głowy więc to sporo dla niej. Lepiej częściej i mało niż dużo i rzadko. Chociaż ja swoje mrówki karmię co 4 dni małymi kroplami i wszystko jest ok.
L. cf. niger
F. fusca
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

śr 03 cze, 2020

Szaman pisze: wt 02 cze, 2020 Witam mam pewien problem dotyczy on mrówek lasius Niger. W poprzednim roku w złapałem rójkową królową którą umieściłem w gnieździe wykonanym że strzykawki na początku było okej pierwsze jajka, robotnice odrazu po wykluciu zacząłem karmić je miodem co 3 dni i dawałem pół martwego mącznika co tydzień. Szybko zrezygnowałem z podawania miodu ponieważ robotnice mi się w nim topiły straciłem tak około 3 robotnic więc do teraz daje im tylko mącznika co tydzień lecz rozwój koloni jest bardzo powolny wogole nie widać rozwoju jajeczek a robotnic jest tylko 6 jakieś pomysły co mógłbym zrobić żeby przyspieszyć rozwój dodam jeszcze że chciałbym podawać im miód bo zgaduję że dużo by to dało lecz boję się o straty robotnic lub co gorsza stratę królowej obecnie mrowki znajdują się w szklanej probówce podzielonej korkiem na 2 Komory podłączonej do pudełeczka żeby łatwiej się je karmiło.
Robotnice potrzebują miodu! Miód zawiera substancje odżywcze, które napędza kolonię! Białko potrzebują jajeczka, larwy i królowa. W naturze Nigerki jedzą spadź mszyc, która zawiera niezbędne substancje dla koloni. W hodowli trzeba dawać miód. Robotnice są "zasilane" glukozą, która jest zawarta w miodzie.(Jeśli coś źle tu napisałem, to proszę mnie poprawić, z góry dziękuję) Możesz podawać małe kropelki, albo kupić karmidełko.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
ODPOWIEDZ