królowa bez jednego czułka

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Lullaby
Posty: 23
Rejestracja: wt 31 mar, 2020

śr 24 cze, 2020

Ostatnio do mojej hodowli dołączyła królowa Componotus herculeanus z kilkoma robo. Zauważyłam że królowa nie ma niestety jednego czułka. Czy jakkolwiek to mrówce przeszkadza? Czy takie czułka odrastają? Czy królowej cokolwiek grozi? Królowa złapana ok dwóch tyg temu już bez tego czułka.
Messor barbarus redhead🐜
Messor barbarus🐜
Lasius niger x2🐜
Temnothorax sp🐜
Tetramorium caespitum🐜
Lasius flavus 🐜
Lepisiota capensis🐜
Camponotus herculeanus🐜
Formica.. cf. fusca🐜
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

śr 24 cze, 2020

Raz miałem królową L. niger bez czułka i nie pożyła za długo. A teraz trafiła mi się robotnica Myrmica sp. z odłowionej kolonii która też czułko straciła ale normalnie funkcjonuje, je, opiekuje się larwami, komunikuje się, Więc to chyba różnie bywa ale niech ktoś jeszcze się wypowie :)
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

czw 25 cze, 2020

Ja raz słyszałem o królowej Myrmica sp. Też zmarła...
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 25 cze, 2020

Witam.
Lullaby pisze: śr 24 cze, 2020 Czy takie czułka odrastają?
Nie, nie odrastają.
Karol Be pisze: śr 24 cze, 2020 miałem królową L. niger bez czułka i nie pożyła za długo
MyrmeLuna pisze: czw 25 cze, 2020 Ja raz słyszałem o królowej Myrmica sp. Też zmarła...
Ale nie jest powiedziane że to przez brak czułka, może miały pasożyty... Jeśli się nie mylę to gdy straci oba, nie będzie miała możliwości komunikowania się, a wtedy zdechnie choćby z głodu. Sam mam Myrmica bez czułka oraz prawej środkowej stopy i ma już dwie robotnice.
IMG_4980.JPG
image0.jpg
Pozdrawiam
Lullaby
Posty: 23
Rejestracja: wt 31 mar, 2020

pt 26 cze, 2020

Niestety maleństwo nie dało rady. Ciężko jest mi określić czy padła przez brak czulka czy przez to w jakim stanie do mnie dotarła.. No cóż. Szkoda, bo osierociła kilka robo..
Messor barbarus redhead🐜
Messor barbarus🐜
Lasius niger x2🐜
Temnothorax sp🐜
Tetramorium caespitum🐜
Lasius flavus 🐜
Lepisiota capensis🐜
Camponotus herculeanus🐜
Formica.. cf. fusca🐜
ODPOWIEDZ