wymagania co do wielkości formikarium

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Joachim000
Posty: 4
Rejestracja: pt 26 cze, 2020

pt 26 cze, 2020

Witam. przepraszam, jeśli zadaje jakieś bardzo pospolite pytanie, na które zna odpowiedź prawie każdy (●'◡'●). mianowicie, jakie lokum minimalne potrzebuje Camponotus nicobarensis?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 26 cze, 2020

Witam.
Odpowiedź którą powinien znać każdy jest... probówka ;) To jest minimalne lokum dla samotnej królowej.
Pozdrawiam
Joachim000
Posty: 4
Rejestracja: pt 26 cze, 2020

pt 26 cze, 2020

dzięki, a minimum dla koloni? też probówka + arena?
Joachim000
Posty: 4
Rejestracja: pt 26 cze, 2020

pt 26 cze, 2020

A są jakieś minimalny rozmiar areny? (jeśli ci się nie chce odpowiadać to daj mi jakieś linki poradniki :D )
Joachim000
Posty: 4
Rejestracja: pt 26 cze, 2020

pt 26 cze, 2020

a jeszcze takie pytanko ;) co robią mrówki jak ich jest za dużo? mnożą sie jeszcze, nie mnożą się już, czy zjadają się?
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

pt 26 cze, 2020

Joachim000 pisze: pt 26 cze, 2020 dzięki, a minimum dla koloni? też probówka + arena?
Dokładnie jakiek koloni? Ok. 10 robotnic to można według mnie dać arenę.
Joachim00 post_id61640 pisze:pt 26 cze, 2020 A są jakieś minimalny rozmiar areny? (jeśli ci się nie chce odpowiadać to daj mi jakieś linki poradniki :D )
Według mnie minimalny rozmiar areny to taki, gdzie mrówki i probówka będą się mieściły. Np. Pudełko po patyczkach do uszu, itd.
Joachim000 pisze: pt 26 cze, 2020 a jeszcze takie pytanko ;) co robią mrówki jak ich jest za dużo? mnożą sie jeszcze, nie mnożą się już, czy zjadają się?
Na górę
Nadal się mnożą. Nie zjadają się (będą zjadały tylko jajka i larwy, jeśli ich nie karmisz). Po prostu będzie tłok. Możesz wtedy wydrążyć dziurę i podłączyć rurką silikonową arenę z nowym gniazdem. (Jeśli coś źle, to proszę poprawić)
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
ODPOWIEDZ