Mrówki nie chcą się przeprowadzić.

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

wt 30 cze, 2020

W probówcę z L. Niger kończy się woda, więc postawiłem zaciemnioną probówkę na arenie, a gniazdo używanie przez mini-kolonię oświetliłem. To już póltora dnia, i mrówki nie chcą się przenieść, a nie ma już prawie wody!
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 30 cze, 2020

Gonwienko pisze: wt 30 cze, 2020 W probówcę z L. Niger kończy się woda, więc postawiłem zaciemnioną probówkę na arenie, a gniazdo używanie przez mini-kolonię oświetliłem. To już póltora dnia, i mrówki nie chcą się przenieść, a nie ma już prawie wody!
Hej,
mrówki wiedzą co robić. Może wata jest wciąż wilgotna? Półtora dnia to dosyć krótko. Poczekaj jeszcze trochę przeprowadzka może chwilę potrwać :wink:
L. cf. niger
F. fusca
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

wt 30 cze, 2020

Moje Lasius niger żyją już od dawna na samej mokrej wacie :) Może i miesiąc ... Liczę , że przed hibernacją do jesieni przejdą ...
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

wt 30 cze, 2020

KarolB pisze: wt 30 cze, 2020 Moje Lasius niger żyją już od dawna na samej mokrej wacie :) Może i miesiąc ... Liczę , że przed hibernacją do jesieni przejdą ...
Czyli wstrzykujesz wodę do waty? U mnie to nie możliwe.
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

wt 30 cze, 2020

Nie wstrzykuję. Wata jest nadal wilgotna mimo braku wody ... W końcu wyschnie i wtedy mrówki opuszczą probówkę i pójdą do nowej .
Gonwienko
Posty: 219
Rejestracja: pt 15 maja, 2020

śr 01 lip, 2020

KarolB pisze: wt 30 cze, 2020 Nie wstrzykuję. Wata jest nadal wilgotna mimo braku wody ... W końcu wyschnie i wtedy mrówki opuszczą probówkę i pójdą do nowej .
Dzięki. Nową probówmę zostawić zaciemnioną?
Nie ma rzeczy niemożliwych, są one tylko bardzo trudne. :sun:
Kolonie:
Lasius Niger
Leptothorax acervocum
Tetramorium Caespitum


Byłe Kolonie:
Lasius Flavus
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

śr 01 lip, 2020

Gonwienko pisze: śr 01 lip, 2020
KarolB pisze: wt 30 cze, 2020 Nie wstrzykuję. Wata jest nadal wilgotna mimo braku wody ... W końcu wyschnie i wtedy mrówki opuszczą probówkę i pójdą do nowej .
Dzięki. Nową probówmę zostawić zaciemnioną?
Ten gatunek chyba nie potrzebuje, ja nie zaciemniam swoim.
KarolB
Posty: 165
Rejestracja: sob 25 sie, 2018

śr 01 lip, 2020

MyrmeLuna pisze: śr 01 lip, 2020
Gonwienko pisze: śr 01 lip, 2020
KarolB pisze: wt 30 cze, 2020 Nie wstrzykuję. Wata jest nadal wilgotna mimo braku wody ... W końcu wyschnie i wtedy mrówki opuszczą probówkę i pójdą do nowej .
Dzięki. Nową probówmę zostawić zaciemnioną?
Ten gatunek chyba nie potrzebuje, ja nie zaciemniam swoim.
Nowa probówka jako zaciemniona powinna być atrakcyjniejsza od starej odsłoniętej. Taka jest teoria xD .
ODPOWIEDZ