Ciekawe zjawisko...

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 21 lip, 2020

Hej, dzisiaj przytrafiło mi się ciekawe zarazem jak i dziwne zjawisko. Mianowicie zauważyłem że dwie larwy moich F. fusca zaczeły przypominać wyglądem imago. Jest możliwe to by fusca przepoczwarzała się w taki sam sposób jak np. Myrmica spp.?
L. cf. niger
F. fusca
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

wt 21 lip, 2020

Karol Be pisze: wt 21 lip, 2020 Hej, dzisiaj przytrafiło mi się ciekawe zarazem jak i dziwne zjawisko. Mianowicie zauważyłem że dwie larwy moich F. fusca zaczeły przypominać wyglądem imago. Jest możliwe to by fusca przepoczwarzała się w taki sam sposób jak np. Myrmica spp.?
Chodzi Tobie o to, że poczwarki nie miały oprzędu? To normalne u niektórych gatunków - z moich obserwacji oprzęd zależny jest od wilgotności w gniździe
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

wt 21 lip, 2020

srebrny pisze: wt 21 lip, 2020 Chodzi Tobie o to, że poczwarki nie miały oprzędu?
Tak właśnie o to mi chodziło :lol:. Zdaję sobie sprawę że wytłumaczyłem mój problem w sposób mało profrsjonalny ale nie mogłem znaleść odpowiedniego słowa :p . Dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
L. cf. niger
F. fusca
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

wt 21 lip, 2020

U mnie poczwarki F cinerea także nie mają oprzędu
Temnothorax prawdopodobnie też
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
ODPOWIEDZ