Ehhh.Ja już na prawdę nie wiem

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Mrowinka
Posty: 138
Rejestracja: pn 15 cze, 2020

ndz 26 lip, 2020

Witam

Mój problem jest następujący
Zawsze starałem się "zbudowac"mrówkom gniazdo
I z betonu i z gipsu i z drewna
Moje wszystkie formikaria były do kitu bo nie mogłem ich nawadniac
Formikarium z gipsu się rozleciało
A zaś beton wchłania wodę tylko woda nie wciąga w gniazdo
Tylko zostaje wokół komory nawadniania a po 48 godz. Wysycha Ale mam tez gniazdo z drewna w którym mieszkają moje CAMPONOTUS
Jakiego kolwiek gniazda bym nie zrobił ono i tak jest do kitu :| :( :cry:
Chce kupić jakiegoś gotowca z allegro Ale chyba wiem że rodzice marnie zareaguja :(
I teraz już nie wiem czy kontynuować swoje hobby czy wypuścić mrowki i dac sobie spokoj :cry:

Tyle się namęczylem przez te wszystkie lata a i tak nie mam sukcesów tak jak inni hodowcy

Pomocy już nie wiem co robić :cry:
Karol Be
Posty: 359
Rejestracja: pn 15 lip, 2019

ndz 26 lip, 2020

Mrowinka pisze: ndz 26 lip, 2020 Witam

Mój problem jest następujący
Zawsze starałem się "zbudowac"mrówkom gniazdo
I z betonu i z gipsu i z drewna
Moje wszystkie formikaria były do kitu bo nie mogłem ich nawadniac
Formikarium z gipsu się rozleciało
A zaś beton wchłania wodę tylko woda nie wciąga w gniazdo
Tylko zostaje wokół komory nawadniania a po 48 godz. Wysycha Ale mam tez gniazdo z drewna w którym mieszkają moje CAMPONOTUS
Jakiego kolwiek gniazda bym nie zrobił ono i tak jest do kitu :| :( :cry:
Chce kupić jakiegoś gotowca z allegro Ale chyba wiem że rodzice marnie zareaguja :(
I teraz już nie wiem czy kontynuować swoje hobby czy wypuścić mrowki i dac sobie spokoj :cry:

Tyle się namęczylem przez te wszystkie lata a i tak nie mam sukcesów tak jak inni hodowcy

Pomocy już nie wiem co robić :cry:
Czy wszystkie twoje gniazda były twoimi autorskimi gniazdami? Jeśli nie to może powinieneś spróbować na kimś się wzorować . Ja powiem szczerze że robię tak za każdym razem haha. Tylko patrzę jak inni robią swoje gniazda na YouTube i już robię ich kopię. Moje gniazda też nie są najlepsze bo zazwyczaj z nawadnianiem coś nie działa. np. To duże gniazdo łososiowe. Takie ekstra ale jak wlewam do niego wodę to kałuża w komorze z mrówkami się robi i wchłania się w ziemię dopiero po 2 minutach. A to znacznie za długo bo mrówki do tej pory zdążą się zestresować i potopić jaja i poczwarki. Tu na dole masz kilka mooch gniazd i moze sam znajdziesz podobieństwo do tych z YT :p.

Pozdrawiam.
Załączniki
20200726_214112.jpg
20200726_214159.jpg
20200726_213353.jpg
L. cf. niger
F. fusca
Mrowinka
Posty: 138
Rejestracja: pn 15 cze, 2020

ndz 26 lip, 2020

Chłopie dzięki za opowieść
I chciałeś zrobić gniazdo takie jak na 1 zdj tylko że z butelki tylko gips mi nie wieszedl a u góry fluor czy coś innego
Mrowinka
Posty: 138
Rejestracja: pn 15 cze, 2020

ndz 26 lip, 2020

Ale nadal będę próbował z tym z 1 zdjęcia bo to formie mi się podoba
I jeszcze odpowiadam a pytanie:
Tak to były moje własne pomysły i tylko z tym gipsem było zgapione od dr.mrowczarza
ODPOWIEDZ