Utopia Dla Mrówek czyli co zrobić żeby Mrówki majy u ciebie dobrze :D

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

KotLuminos
Posty: 201
Rejestracja: sob 16 lut, 2019

wt 28 lip, 2020

==============================================================================================================================================
Witam :D przed chwilą Wpadłem na pomysł żeby zrobić kilka podpunktów odnośnie Utopi Dla Mrówek.Te podpunkty to nic innego jak spostrzeżenia innych Hodowców(a co za tym idzie będę punkty stale aktualizował)
Dla informacji.Do napisania tego posta zmotywowały mnie dwie rzeczy: 1.Żeby nowy początkujący hodowca nie popełniał takich samych niepotrzebnych błędów a przynajmniej wiedział jak nie więcej zareagować.2 to po to żebym ja sam oraz kilka hodowców którzy siedzą w Mrówczej Terrarystyce mogli co nieco u siebie zmienić na rzecz dobra mrówek :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Każdy z poniższych Podpunktów jest ważny! Podpunkty mają służyć dania świadomości o tym co mnij więcej trzeba zrobić żeby zrobić Mrowczą Utopie a co za tym idzie można w tym temacie dopytać się o dany podpunkt :D
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pierwsze podpunkty mogą(choć nie muszą) być błędne lub niedokładniej dlatego że dopiero co go napisałem a sam w terrarystce Mrówczej- popełniam kilka błędów
* oznacza że to jest moja teoria jak ja bym zrobił.Nie jest to potwierdzone przez doświadczonych hodowców
==============================================================================================================================================
1. Zapewnienie Mrówką spokoju po przez danie warstwy antywstrząsowej.Może to być ścierka(najlepiej gruba)
2. Zapewnienie Mrówką pokarmu energetycznego(miodu a dla Messorów-nasiona) oraz materiału budulcowego składających się z Owadów Karmowych(do budowania ciał larw) a w przypadku gatunków robiących kokony-np: paser,żwirek ogólnie podłoże które używa się do wystroju areny
2.1. W przypadku nasion mogą być ich w dużej ilości o ile są w suchym segmencie(w wilgotnym w najlepszym wypadku będą kiełkować a w najgorszym-pleśnieć)
2.2. Miodu powinno być tak dużo żeby mrówki go zjadły
2.3. Owady karmowe powinny być dla małej(lub wycieńczonej koloni) podawać jako martwe(np: pokrojenie mącznika Młynarka czy zamrożenie np: karaczana(tak żeby na pewno raptem nie wstał)
3. Owady Karmowe powinny być tak odżywiane jak chcemy odżywiać mrówki czyli jeśli chcemy zdrowo odżywiać mrówki należy np: larwę mącznika młynarka odżywiać zdrowo czyli np: świeżymi zadbanymi owocami
4. Zapewnienie ilości wilgoci adekwatnego(odpowiedniego) dla danego gatunku
5. Zapewnienie wody(w formie poidełka)(Wilgoć służy do rozwoju Larw a Poidełko do napajania samych mrówek)
6. Zapewnienie Odpowiedniej Temperatury Adekwatne dla Danego Gatunku
7. Zapewnienie jak ja ot nazywam: "Półki Terrarystycznej" mebla który bezie sensustrikte na terrarystyczne zwierzęta
8. Zapewnienie Mrówką w Formikarium ciemności(może to być ręcznie zrobione pokrywa lub czerwona folia)
9. Małe kolonie należy trzymać w probówkach(w przypadku gatunków zakładające gniazdo metoda klasztorną można(choć nie trzeba ale zwiększa prawdopodobieństwo wyhodowania pierwszego pokolenia mrówek nirtiri) dać je do probówki(najlepiej gdzie jest miód oraz czyste białko bez chityny w próbówce tym bardziej jeżeli jest to królowa z Rójki)*. W przypadku królowych zakładające gniazdo metodą pół klasztorną należy je dać do probówki danej na arenie)
10. Próbówka powinna mieć wodę zatkane watą(służy to do napajania samych mrówek oraz dawania im wilgoci). Jeżeli wody nie jest duży warto dać przegrody z korka
==============================================================================================================================================
Proszę Napisać ewentualne nowe podpunkty lub poprawić mnie jeżeli coś źle napisałem ;)
ODPOWIEDZ