Lasius flavus - adopcja

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Imperium Formicum
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 lip, 2020

pn 24 sie, 2020

Hej, kilka miesięcy temu padła królowa Lasius flavus, zostawiła pogrążone w smutku robotnice (80-100 sztuk) i sporo potomstwa. Teraz próbuję adopcji na złapanej świeżo królowej, ale niestety kilka kolejnych mrówek - tak wyjętych z lodówki, jak i nie, było bardzo agresywnych, doszło do szarpaniny. Trzy robotnice zginęły (dwie z ręki królowej, jedna z mojej), jedną robotnicę udało się oderwać od nogi królowej i przenieść do lodówki. Póki co tylko jedna robotnica okazała się nieagresywna - ucieka kiedy tylko zbliży się do królowej, więc siedzą w pewnej odległości od siebie i tyle. Królowa w ogóle nie wykazuje agresji, więc nie chłodzona.
No i co z tym dalej zrobić? Jakieś pomysły? :D
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

wt 25 sie, 2020

Witam.
Odsyłam cię do mojej odpowiedzi w tym temacie. viewtopic.php?f=33&t=7550
:?:
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1495
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 25 sie, 2020

Witam.
Osobiście uważam że nie warto się w to bawić, ale jeżeli już to bym spróbował umieścić królową w probówce, oddzielić siateczką tak by stykała się tylko czułkami z adoptowanymi robotnicami, by zapach przechodził i wszystkie nabrały jednakowego.
Takie coś trochę czasu zajmie niestety.
Pozdrawiam
Imperium Formicum
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 lip, 2020

wt 25 sie, 2020

Dzięki bardzo za odpowiedzi. Czyli to jednak ryzykowna zabawa. Niestety dotychczasowe próby nie nastrajają optymistycznie :cry:
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

śr 26 sie, 2020

slodkie_ciacho pisze: wt 25 sie, 2020 Witam.
Osobiście uważam że nie warto się w to bawić, ale jeżeli już to bym spróbował umieścić królową w probówce, oddzielić siateczką tak by stykała się tylko czułkami z adoptowanymi robotnicami, by zapach przechodził i wszystkie nabrały jednakowego.
Takie coś trochę czasu zajmie niestety.
Pozdrawiam
To Prawda teoretycznie bardziej skuteczny pomysł. Imperium Formicum to ty masz kanał na yt?
:?:
Imperium Formicum
Posty: 4
Rejestracja: czw 09 lip, 2020

pt 28 sie, 2020

Tak, mam kanał, na który czasami coś wpada :wink:
ODPOWIEDZ