OFICJALNY DISCORD FORMICOPEDI - LINK

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

śr 28 paź, 2020

OTo link do ds
uaktualniam link https://discord.gg/dXzV79BRQE juz nie uaktualnie bo link juz nie wygasa

// Zaktualizowane przez @srebrny
Ostatnio zmieniony wt 17 lis, 2020 przez KitApple, łącznie zmieniany 2 razy.
:?:
olaf
Posty: 189
Rejestracja: wt 10 wrz, 2019

czw 12 lis, 2020

To może by lepiej dać to w ogłoszenia zamiast ostrzeżeń o sklepie Curtus i innych z 2009-2013...
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

czw 12 lis, 2020

olaf pisze: czw 12 lis, 2020 To może by lepiej dać to w ogłoszenia zamiast ostrzeżeń o sklepie Curtus i innych z 2009-2013...
Raczej temat curtusa jest zamknięty - sklep z tego co pamiętam nie działa - no i po 7 latach to nie wiem czy jest sens na odgrzewanie tematu
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 18 gru, 2020

srebrny pisze: czw 12 lis, 2020 no i po 7 latach to nie wiem czy jest sens na odgrzewanie tematu
Właśnie o to chodzi-by nieaktualny temat Curtusa usunąć z ogłoszeń, a wstawić link do Discorda...
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

czw 28 sty, 2021

srebrny pisze: czw 12 lis, 2020
olaf pisze: czw 12 lis, 2020 To może by lepiej dać to w ogłoszenia zamiast ostrzeżeń o sklepie Curtus i innych z 2009-2013...
Raczej temat curtusa jest zamknięty - sklep z tego co pamiętam nie działa - no i po 7 latach to nie wiem czy jest sens na odgrzewanie tematu
Naprawdę nie wiem jaki jest sens trzymania przeterminowanych tematów w ogłoszeniach zamiast świeżego tematu Discorda, a tak to trzeba podbijać. Proszę cię abyś w wolnym czasie spróbował to zrobić.
Pozdrawiam
:?:
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

czw 28 sty, 2021

Stare tematy można zamknąć i nie będą nikomu przeszkadzać

A narzucanie ludziom discorda zamiast pisać tutaj, nie jest też do końca w porządku
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 29 sty, 2021

Tlaloc pisze: czw 28 sty, 2021 A narzucanie ludziom discorda zamiast pisać tutaj, nie jest też do końca w porządku
Nikt go nie narzuca :) Po prostu ludzie tu trafiają też przez google szukając info o mrówkach, a skoro nie wchodzą przez formicopedia.org tylko od razu na forum, mogą nie wiedzieć że Formicopedia posiada swój serwer Discord :)
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pt 29 sty, 2021

Tlaloc pisze: czw 28 sty, 2021
A narzucanie ludziom discorda zamiast pisać tutaj, nie jest też do końca w porządku
Choć przynajmniej ja muszę przyznać, że przez discorda rzadziej tu piszę. Postaram się to zmienić...
:?:
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

ndz 31 sty, 2021

KitApple pisze: pt 29 sty, 2021
Tlaloc pisze: czw 28 sty, 2021
A narzucanie ludziom discorda zamiast pisać tutaj, nie jest też do końca w porządku
Choć przynajmniej ja muszę przyznać, że przez discorda rzadziej tu piszę. Postaram się to zmienić...
Wiadomo że teraz nie jest sezon i mniej postów
Ale z drugiej strony jeśli każdy sobie pójdzie na discorda to ostatecznie nie będzie sensu tutaj wchodzić

I żeby było śmieszniej
Przeciwnikiem discorda jestem nie dlatego że go nie mam, a dlatego że go właśnie mam
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

ndz 31 sty, 2021

Tlaloc pisze: ndz 31 sty, 2021
KitApple pisze: pt 29 sty, 2021
Tlaloc pisze: czw 28 sty, 2021
A narzucanie ludziom discorda zamiast pisać tutaj, nie jest też do końca w porządku
Choć przynajmniej ja muszę przyznać, że przez discorda rzadziej tu piszę. Postaram się to zmienić...
Wiadomo że teraz nie jest sezon i mniej postów
Ale z drugiej strony jeśli każdy sobie pójdzie na discorda to ostatecznie nie będzie sensu tutaj wchodzić

I żeby było śmieszniej
Przeciwnikiem discorda jestem nie dlatego że go nie mam, a dlatego że go właśnie mam
Ja nie jestem, forumowy opuściłem głównie przez problemy techniczne oraz przez to że zapomniałem o tym miejscu. Teraz będę już tu często.
:?:
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 31 sty, 2021

Nie wiem dlaczego jest ta kłutnia - jest forum i jest discord,

Na forum dane zostają dłużej i raczej jeżeli ktoś będzie chciał robić dziennik, notki swoje to wybierze forum - discord jest czatem i tam dane znikają bardzo szybko.

Tak czy siak i forum i discord jest miejscem do wymiany informacji i ma za zadanie łączyć nasze społeczeństwo mrówczarzy
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

ndz 21 lut, 2021

A ja dalej nie rozumiem czemu srebrny tego nie przypnie
:?:
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

ndz 21 lut, 2021

KitApple pisze: ndz 21 lut, 2021 A ja dalej nie rozumiem czemu srebrny tego nie przypnie
Zapisane było dopiero siadam do tematów forumowych :) - przypiąłem jako ogłoszenie globalne na całe forum
r0bby.in.the.net
Posty: 65
Rejestracja: ndz 12 gru, 2021

ndz 12 gru, 2021

Witam,

Mam banalne pytanie. Jak się zalogować do discorda? Klikam w link z zaproszeniem, czy to od srebrnego, czy od słodkiego_ciacha, jako login wpisuję adres email, który podałem przy rejestracji konta na forum i hasło forumowe. I zawsze login jest nieprawidłowy.

Pozdr,
R.
Staszek
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 sie, 2021

ndz 12 gru, 2021

Żeby zalogować się na discordzie, najpierw musisz zrobić na Discordzie konto. Login, hasło i konto na forum z kontem discord'a nie są powiązane
r0bby.in.the.net
Posty: 65
Rejestracja: ndz 12 gru, 2021

ndz 12 gru, 2021

Niestety, gdy kliknę rejestrację otrzymuje komunikat, że nie można dokonać rejestracji i że z discorda mogą korzystać tylko osoby, które ukończyły 13 lat.
Staszek
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 sie, 2021

ndz 12 gru, 2021

Jeśli zaznaczyłeś że masz mniej niż 13 lat to nie zrobisz konta na discordzie.
No chyba że nic takiego nie zaznaczyłeś, wtedy możliwe że z discord'em jest coś nie tak :p
r0bby.in.the.net
Posty: 65
Rejestracja: ndz 12 gru, 2021

ndz 12 gru, 2021

Nigdzie nie podawałem wieku. Klikam Rejestracja i od razu taki komunikat mi wyskakuje.

Próbowałem z Microsoft Edge, bo myślałem z Firefoxem coś nie halo, ale zawsze to samo.

Zauważyłem też, że jeśli wejdę na główną stronę https://formicopedia.org i próbuję się zalogować na 100% poprawnymi danymi, to zawsze logowanie jest odrzucane. Dopiero kliknięcie w link forum powoduje zalogowanie na podstawie zapamiętanych danych.
Staszek
Posty: 6
Rejestracja: pn 16 sie, 2021

ndz 12 gru, 2021

Rozumiem że robisz podobnie jak w załączniku (myślę że nic nie popsułem i się pokaże ;P )
i po kliknięcie "akceptuje regulamin" i tak pokazuje ci się komunikat że z "discorda mogą korzystać tylko osoby które ukończyły 13 lat?
Załączniki
Zrzut ekranu (5).png
r0bby.in.the.net
Posty: 65
Rejestracja: ndz 12 gru, 2021

ndz 12 gru, 2021

Dzięki za pomoc. W ogóle nie mam takiego ekranu. Klikam któryś z link w tym wątku do discarda. Otrzymuję ekran z logowaniem. Zalogować się się nie mogę. Kliknięcie w rejestrację powoduję ukazaniu się komunikatu, jak pisałem wyżej.

Poniżej zrzuty ekranu.

https://ibb.co/VvkfZ7L
https://ibb.co/NpcmvbC
https://ibb.co/Tw2Qzj2
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

ndz 12 gru, 2021

Możliwe że jak w mailu masz poniżej 13 ustawione to discord ci to wykrywa ja zawszę ustawiam że 2000 się urodziłem :mrgreen: :D :naglowie:
r0bby.in.the.net
Posty: 65
Rejestracja: ndz 12 gru, 2021

ndz 12 gru, 2021

Na koncie google mam ustawiony wiek znacznie powyżej 13 lat. Ze względu na te problemy założyłem tu drugie konto, bo myślałem, że może coś źle poustawiałem itp. Ale na drugim jest to samo.
ODPOWIEDZ