Nawadnianie formikarium ziemnego

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

NelekKartofelek
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 lis, 2020

sob 28 lis, 2020

Cześć wszystkim :D
Co jaki czas i jak powinnam nawadniać formikarium ziemne? Mrówki Messor barbarus
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 28 lis, 2020

Witam.
Jeżeli to mrówki z tego tematu to póki co nie powinnaś, żeby się przeniosły do probówki...
Co do samego sposobu to się nie wypowiem bo nigdy takowego nie posiadałem...
Pozdrawiam
NelekKartofelek
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 lis, 2020

sob 28 lis, 2020

slodkie_ciacho pisze: sob 28 lis, 2020 Witam.
Jeżeli to mrówki z tego tematu to póki co nie powinnaś, żeby się przeniosły do probówki...
Co do samego sposobu to się nie wypowiem bo nigdy takowego nie posiadałem...
Pozdrawiam
Królowa przy podawaniu pokarmu wybiegła z probówki i zakopała się w piasku. Teraz nie wiem gdzie dokładniej jest... :?
Pytanie wzięło się stąd - zaniepokoiła mnie sytuacja, gdy Messorki, które raczej żyją w środowisku suchym, nasłonecznionym strasznie zaaferowały się kroplą wody która spadła na piasek i zaczęły tam kopać... Teraz mam wątpliwości czy w ogóle posiadam Messor barbarus :o
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 28 lis, 2020

NelekKartofelek pisze: sob 28 lis, 2020 wybiegła z probówki i zakopała się w piasku
No to wielka lipa :?
NelekKartofelek pisze: sob 28 lis, 2020 i zaczęły tam kopać
W suchym nie będą kopać, chyba wszystkie gatunki do życia potrzebują wody, dlatego piasek na arenie powinien być suchy-inaczej mogą się przenieść z gniazda na arenę...
NelekKartofelek
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 lis, 2020

sob 28 lis, 2020

slodkie_ciacho pisze: sob 28 lis, 2020
NelekKartofelek pisze: sob 28 lis, 2020 wybiegła z probówki i zakopała się w piasku
No to wielka lipa :?
NelekKartofelek pisze: sob 28 lis, 2020
Umrze? :(
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 30 lis, 2020

NelekKartofelek pisze: sob 28 lis, 2020 Umrze? :(
Któż to wie... Ale osobiście obstawiam że jak jej nie przeniesiesz to źle skończy.
ODPOWIEDZ