Dobre sklepy z mrówkami

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

br1
Posty: 1
Rejestracja: pt 22 sty, 2021

pt 22 sty, 2021

Witam, jestem nowy na forum i postanowiłem się zarejestrować ponieważ zaciekawił mnie temat hodowli mrówek. Moje pytanie może się wydać głupie ale jakie sklepy z mrówkami polecacie? Z tego co patrzyłem trochę ich jest ale zanim coś kupię wolałbym zapytać się o opinię bardziej doświadczone osoby ode mnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pt 22 sty, 2021

br1 pisze: pt 22 sty, 2021 Witam, jestem nowy na forum i postanowiłem się zarejestrować ponieważ zaciekawił mnie temat hodowli mrówek. Moje pytanie może się wydać głupie ale jakie sklepy z mrówkami polecacie? Z tego co patrzyłem trochę ich jest ale zanim coś kupię wolałbym zapytać się o opinię bardziej doświadczone osoby ode mnie. Pozdrawiam
Wbij na naszego discorda - link znajdziesz na głównej stronie formicopedia.org i tam podpytaj się ludzi :)
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 23 sty, 2021

Witam.
Zajrzyj też tu.
Jedyne co, to zanim zaczniesz robić coś według instrukcji sklepowych, zapytaj na forum/discord innych hodowców. Sklepy często wprowadzają w błąd np tym że mrówki można od razu po zakupie wpuścić do dużego formikarium...
Pozdrawiam
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

pn 07 cze, 2021

br1 pisze: pt 22 sty, 2021 Witam, jestem nowy na forum i postanowiłem się zarejestrować ponieważ zaciekawił mnie temat hodowli mrówek. Moje pytanie może się wydać głupie ale jakie sklepy z mrówkami polecacie? Z tego co patrzyłem trochę ich jest ale zanim coś kupię wolałbym zapytać się o opinię bardziej doświadczone osoby ode mnie. Pozdrawiam
Proponuję AntCenter, Mrówkoyad i Curtus.
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

pn 07 cze, 2021

Mrówczarz pisze: pn 07 cze, 2021
br1 pisze: pt 22 sty, 2021 Witam, jestem nowy na forum i postanowiłem się zarejestrować ponieważ zaciekawił mnie temat hodowli mrówek. Moje pytanie może się wydać głupie ale jakie sklepy z mrówkami polecacie? Z tego co patrzyłem trochę ich jest ale zanim coś kupię wolałbym zapytać się o opinię bardziej doświadczone osoby ode mnie. Pozdrawiam
Proponuję AntCenter, Mrówkoyad i Curtus.
Z tego co wiem to właśnie te sklepy nie są polecane bo wprowadzają w błąd nowych hodowców na temat wprowadzania małych kolonii do formikarium.
A o Curtus to nie słyszałem od dawna, ma jeszcze otwarty sklep?
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

wt 08 cze, 2021

To mogę jeszcze zaproponować Myrmekolog. Mrówki z tego sklepu bardzo dobrze się rozwijają.
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

wt 08 cze, 2021

Ja polecam Kraina mrówek :)
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

wt 08 cze, 2021

Ja też polecam.
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
ODPOWIEDZ