Messor barbarus

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Mięszko
Posty: 3
Rejestracja: pt 12 mar, 2021

pt 12 mar, 2021

Witam jestem nowy na tym forum. Od grudnia mam swoje mrówki messor barbarus. Mam takie pytanie. Jaka temperatura powinna być w formikarium? Dodam ze mam formikarium typu „T”. Jego cześć gniazdowa oprócz jednej komory w dzień jest dogrzewana do 28 stopni. W nocy temperatura spada do okolo 20 stopni. Pytanie czy jest to dobre dla mrówek? Czy nie zostawić im ogrzewania na noc tak żeby dogrzewalo na przykład do 23 stopni. Z góry dziękuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
ursusgryzli
Posty: 104
Rejestracja: śr 03 lip, 2019

pt 12 mar, 2021

Mięszko pisze: pt 12 mar, 2021 Witam jestem nowy na tym forum. Od grudnia mam swoje mrówki messor barbarus. Mam takie pytanie. Jaka temperatura powinna być w formikarium? Dodam ze mam formikarium typu „T”. Jego cześć gniazdowa oprócz jednej komory w dzień jest dogrzewana do 28 stopni. W nocy temperatura spada do okolo 20 stopni. Pytanie czy jest to dobre dla mrówek? Czy nie zostawić im ogrzewania na noc tak żeby dogrzewalo na przykład do 23 stopni. Z góry dziękuje za odpowiedz


W takim razie witaj na forum! :D

Temperatura wydaje się być odpowiednia (25* jest taką najpopularniejszą) , w nocy ja bym zostawiła z ogrzewaniem.

A ile masz robotnic? Bo gniazdo może być za duże dla nich.
Mięszko
Posty: 3
Rejestracja: pt 12 mar, 2021

sob 13 mar, 2021

Jeżeli chodzi o ilość robotnic to myśle ze jest ich około 30. Myśle ze jest ok, bo chodzą normalnie po gnieździe i nie siedzą w jednej komorze. Poza tym liczba jaj cały czas rośnie, wiec chyba dobrze się czują. Z tym dogrzewaniem spróbuje zrobić tak jak mówisz. W dzień zostawię im 28* a w nocy ustawie koło 23*
Awatar użytkownika
ADAMKROL12
Posty: 75
Rejestracja: pn 01 lut, 2021

śr 17 mar, 2021

30 robotnic na formikarium T to zbyt mało. Lepiej przeprowadzić do probówki... Jak trzymasz matę? Jest pod formikarium czy jakby z boku?
Sadam
Mięszko
Posty: 3
Rejestracja: pt 12 mar, 2021

sob 20 mar, 2021

Formikarium ogrzewane jest kablem grzewczym od tylu
ODPOWIEDZ