wyschnięta probówka, jak przenieść?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

pajdapajda
Posty: 4
Rejestracja: pt 05 mar, 2021

ndz 21 mar, 2021

Witam. Mam mały problem, posiadam malutką kolonię L. niger (królowa i z 10 robotnic), dzisiaj zaglądam i zauważyłem że cześć probówki przeznaczona na wodę (pewnie wiecie o co chodzi, ta część oddzielona korkiem z waty) wyschła. Jak przenieść mrówki tymczasowo do innego pudełka, żebym mógł tam posprzątać i uzupełnić wodę? żadnych jaj czy innych larw nie ma, nie chcę po prostu żeby mi mrówki pouciekały. Pomoże ktoś? Z góry dzięki!! :D
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

ndz 21 mar, 2021

Witaj. Przygotuj 2 probówkę (first step, poradnik znajdziesz tu: https://kb.formicopedia.org/Pierwszy_krok (wiki forum :D), znajdziesz tam jeszcze wiele przydatnych rzeczy). Jeżeli takową posiadasz odepnij arenę, przy tak małej wielkości koloni jest ona zbędna. Weź kawałek taśmy i sklej 2 probówki tak, aby mrówki mogły przechodzić z jednej do drugiej. Dotychczasową odsłoń (jeśli zaciemniałeś, co raczej jest wskazane), a docelową zasłoń, np. kawałkiem folii aluminiowej. Pozostaje poczekać, mrówki powinny się przeprowadzić lada dzień.
W razie czego pisz. Pozdrawiam.
:?:
pajdapajda
Posty: 4
Rejestracja: pt 05 mar, 2021

ndz 21 mar, 2021

dzięki za pomoc, dopiero jutro będę miał nową probowkę, myślę że dadzą radę
pajdapajda
Posty: 4
Rejestracja: pt 05 mar, 2021

pn 22 mar, 2021

dzięki za filmik i rady,

Ostatnie pytanie, mam 2 probówki nowe, jedna jakieś 17cm i druga mniejsza 10cm , w tej chwili przebywają w takiej samej jak ta mniejsza, do której lepiej przełożyć?? do dużej można nalać więcej wody i rzadziej będę przekładał. doradźcie mi!
pajdapajda
Posty: 4
Rejestracja: pt 05 mar, 2021

pn 22 mar, 2021

połączyłem probówki, zaciemniłem nową , porobiłem przegrody i czekam aż przejdą :)
ODPOWIEDZ