2 pytania od amatora

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Awatar użytkownika
Levi2137
Posty: 16
Rejestracja: czw 04 lut, 2021

śr 07 kwie, 2021

Dzień dobry, tak jak brzmi tytuł
1) Jak przygotować mrówki na transport samochodem? Jakiś karton z watą i papierem? 40km
2) First step dla Messor barbarus, który pójdzie na matę grzewczą pod jakąś pokrywką (aby było ciemno). First step powinien być jako: woda - wata -mrówka - wata, czy lepiej z komorami z korka?
Dzięki wielkie
Awatar użytkownika
Levi2137
Posty: 16
Rejestracja: czw 04 lut, 2021

śr 07 kwie, 2021

Jednak 3 :lol:
Mam samotną królową Messor barbarus w probówce w zaciemnieniu w stabilnym miejscu, 25*C.
Czy zaglądanie co tydzień żeby zobaczyć czy wszystko okej to za często?
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

pn 12 kwie, 2021

Witaj!
1. Ja odłączałem od aren, pakowałem w folie bąbelkową, karton wykładałem styropianem, wkładałem mrówy (zapakowane) i wolne miejsca wypychałem szczelnie papierem i watą, tak aby nie było luzu. Później zamykałem i zabezpieczałem taśmą Pragnę zaznaczyć że jest to opcja tylko na maks 1 dzień.
2. Levi, zależy od wielkości koloni od 15 robotnic nie wydaje mi się konieczne, ponieważ mrówki wnoszą wiele ziaren z areny.
3. Myślę że okej.
:?:
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 12 kwie, 2021

Witam.
Levi2137 pisze: śr 07 kwie, 2021 czy lepiej z komorami z korka?
Tak, lepiej z komorami, Messor będą znosiły ziarna do probówki, dlatego lepiej by miały wydzieloną komorę mokrą i suchą, żeby nasiona nie zaczęły kiełkować.
KitApple pisze: pn 12 kwie, 2021 Pragnę zaznaczyć że jest to opcja tylko na maks 1 dzień.
Dlaczego?
ODPOWIEDZ