Brak rozwoju jaj

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

AmElsoN
Posty: 12
Rejestracja: wt 23 kwie, 2019

ndz 23 maja, 2021

Cześć wszystkim!

Ponad miesiąc temu kupiłam mrówki Lasius Niger - jest ich około 10 robotnic, kilka/kilkanaście jaj i oczywiście królowa. Mrówki są dobrze odżywiane (białkiem i miodem). Jakiś czas temu zabrakło im wody w probówce, więc przenoszę je do innej probówki.

Problem polega na tym, że jaja królowej od początku mojej hodowli nie rosną :cry: . Ciągle są w postaci małej kuleczki z ciemną kropką. Także nie zaobserwowałam wzrostu liczby jaj.

Proszę o pomoc i rady. Z góry wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 23 maja, 2021

Witam.
AmElsoN pisze: ndz 23 maja, 2021 Ciągle są w postaci małej kuleczki z ciemną kropką
Jesteś pewna że to jaja? Bo one nie posiadają czarnych kropek, natomiast larwy gdy trochę pojedzą już tak.
Tutaj pokazałem jak wyglądają poszczególne stadia rozwoju mrówek
Kupione w jakimś sklepie? W jakiej postaci jest białko?
Pozdrawiam
AmElsoN
Posty: 12
Rejestracja: wt 23 kwie, 2019

ndz 23 maja, 2021

Kupione zostały od AntCenter. Białko podaje w postaci jajka, specjalnej mieszanki dla mrówek lub robali.
AmElsoN
Posty: 12
Rejestracja: wt 23 kwie, 2019

ndz 23 maja, 2021

Kurcze :? Nawet jeśli byłyby to larwy to mogą być aż tak malutkie? One mają myślę, że mniej niż milimetr.
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

ndz 23 maja, 2021

To larwy, początkowy okres.

Myślę, że będą rosły po woli :)
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 23 maja, 2021

AmElsoN pisze: ndz 23 maja, 2021 Kupione zostały od AntCenter. Białko podaje w postaci jajka, specjalnej mieszanki dla mrówek lub robali.
Wystarczą robale i miód, ta mieszanka to lipa z tego co zaobserwowałem z opinii innych. Niestety z mrówkami tego sklepu też różnie bywa :?
AmElsoN
Posty: 12
Rejestracja: wt 23 kwie, 2019

ndz 23 maja, 2021

Dzięki wielkie! Już mi ulżyło. Uzbroje się w cierpliwość i zmienię trochę dietę 8) :D
Mrówczarz
Posty: 89
Rejestracja: czw 27 maja, 2021

pn 07 cze, 2021

AmElsoN pisze: ndz 23 maja, 2021 Cześć wszystkim!

Ponad miesiąc temu kupiłam mrówki Lasius Niger - jest ich około 10 robotnic, kilka/kilkanaście jaj i oczywiście królowa. Mrówki są dobrze odżywiane (białkiem i miodem). Jakiś czas temu zabrakło im wody w probówce, więc przenoszę je do innej probówki.

Problem polega na tym, że jaja królowej od początku mojej hodowli nie rosną :cry: . Ciągle są w postaci małej kuleczki z ciemną kropką. Także nie zaobserwowałam wzrostu liczby jaj.

Proszę o pomoc i rady. Z góry wielkie dzięki!
Dasz zdjęcie?
Kolonie:
Lasius niger
Lasius sp.

Byłe kolonie:
Lasius fulignosus
Formica sp.
ODPOWIEDZ