Co ona robi?

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

TomTheAnt
Posty: 76
Rejestracja: śr 30 cze, 2021

wt 06 lip, 2021

Witam

Wczoraj złapałem królową Tetramorium sp. Mrówka jest w zasłoniętej próbówce. Gdy rano otsłoniełem próbówkę, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, zobaczyłem, że królowa siedzi przy suchej wacie i się energicznie rusza. Mam nadzieję, że nie planuję uciec. Co się tam dzieje?
Kolonie:
Lasius niger
Tetramorium sp.

Byłe kolonie:
Tetramorium sp. (cała kolonia padła w ciągu 2 dni z niewyjaśnionych przyczyn)

Status: początkujący hodowca
Awatar użytkownika
KitApple
Posty: 274
Rejestracja: wt 28 kwie, 2020

wt 06 lip, 2021

TomTheAnt pisze: wt 06 lip, 2021 Witam

Wczoraj złapałem królową Tetramorium sp. Mrówka jest w zasłoniętej próbówce. Gdy rano otsłoniełem próbówkę, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, zobaczyłem, że królowa siedzi przy suchej wacie i się energicznie rusza. Mam nadzieję, że nie planuję uciec. Co się tam dzieje?
Witaj. Kilka opcji:
1.Po prostu przestraszyła się światła i nieco spanikowała. (Zasłonisz spokojnie znów i nic się nie stanie.)
2. Nie przyzwyczaiła się do nowego domu i będzie jeszcze nieco chodzić.
Nic się raczej nie dzieje, spokojnie.
Pozdro
:?:
TomTheAnt
Posty: 76
Rejestracja: śr 30 cze, 2021

wt 06 lip, 2021

Dziękuję :) Chyba zbyt często do niej zaglądam. Jeszcze jedno: czy królowa jest w stanie wydrążyć korytarz w wacie?
Kolonie:
Lasius niger
Tetramorium sp.

Byłe kolonie:
Tetramorium sp. (cała kolonia padła w ciągu 2 dni z niewyjaśnionych przyczyn)

Status: początkujący hodowca
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

wt 06 lip, 2021

Tak jak w ziemi, królowa może wydrążyć korytarz również w wacie. Z pewnością jednak nie ucieknie z probówki i wkrótce wróci do wilgotnej części :).
TomTheAnt
Posty: 76
Rejestracja: śr 30 cze, 2021

wt 06 lip, 2021

MyrmeLuna pisze: wt 06 lip, 2021 Tak jak w ziemi, królowa może wydrążyć korytarz również w wacie. Z pewnością jednak nie ucieknie z probówki i wkrótce wróci do wilgotnej części :).
Tak też było :)
Kolonie:
Lasius niger
Tetramorium sp.

Byłe kolonie:
Tetramorium sp. (cała kolonia padła w ciągu 2 dni z niewyjaśnionych przyczyn)

Status: początkujący hodowca
ODPOWIEDZ