Książka "Imperium mrówek"

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Vimes
Posty: 29
Rejestracja: ndz 02 maja, 2021

pn 12 lip, 2021

Dzień dobry!
Zacząłem czytać "Imerium mrówek" autorstwa Bernarda Werbera. Po przeczytaniu parudziesięstu stron mam duże wątpliwości co do wiarygodności informacji dotyczących mrówek. Wiem, że jest to książka z gatunku fantastyki naukowej, lecz jako początkujący nie wiem które opisy mrówek mogą być prawdziwe, a które to już wizja autora. Zacytuję fragment: "Dotyka pierwszego członu (czółków), poczynając od czaszki i odczytuje jego wiek: sto siedemdziesiąt trzy dni. Na drugim segmencie ślepa robotnica odczytuje kastę: samiec reproduktor. Na trzecim(...)" i tak dalej i dalej. Dopiero zaczynam się uczyć o mrówkach, lecz te informacje brzmią dla mnie na troszkę zmyślone. Jeszcze jedna rzecz która wzbudziła moje wątpliwości: "Pierwszy przywilej kasty: (samca reproduktora) jako osobnik obdarzony organami płciowymi ma pięcioro oczu. Dwoje wielkich gałkowatych dających pole widzenia 180°, ponadto troje małych oczek ułożonych w trójkąt na czole. Te dodatkowe oczy są w rzeczywistości wykrywaczami podczerwieni(...)". Czy jest to prawdą czy też pomysł autora? Czytając tę książkę nie chciałbym się zgubić i brać jakieś zmyślone informacje za prawdziwe. Czy ktoś doświadczony czytał tę książkę i może powiedzieć o jej wiarygodności parę słów? Dzięki!
Awatar użytkownika
ADAMKROL12
Posty: 75
Rejestracja: pn 01 lut, 2021

wt 13 lip, 2021

Ta książka jest science-fiction, więc nie bierz na serio informacji, które podaje.
Sadam
ODPOWIEDZ