Poidełko dla mrówek

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

xDestiXx
Posty: 6
Rejestracja: czw 22 lip, 2021

czw 22 lip, 2021

Witam, posiadam takie poidełko dla mrówek:

Obrazek

Jednak nie jestem pewien czy wszystko jest z nim okej. Po nalaniu wody do tej małej probówki i złożeniu tego tak jak na zdjęciu, w tym dziubku (wycięciu) nie pojawia się woda, jest tam po prostu sucho. Czy tak ma być? Czy mrówki mają jakoś siłą próbować sobie wyciągnąć wodę z tej probówki? Czy może trzeba tam coś delikatnie zmodyfikować (delikatnie podciąć lub coś w ten deseń) tak aby woda się tam pojawiała?

Ostatnio jak przez przypadek ruszyłem poidełko to kropla wody się wylała z probówki i pojawiła się w tym wycięciu i mam wrażenie, że dopiero wtedy mrówki zobaczyły, że tam jest woda i zaczęły ją pić, jednak pewności nie mam.

Jeśli zły dział to przepraszam ale żaden inny mi nie pasował do tego problemu.
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

czw 22 lip, 2021

Ja dla swoich mrówek kupuję zwykłe poidełka, ale małą probówkę zatykam watą, a "podstawę" wykorzystuje jako karmidełko na robaki. Poidełko dwuczęściowe powinno być lekko odchylone ("dziubek" nie może dotykać probówki) :).
xDestiXx
Posty: 6
Rejestracja: czw 22 lip, 2021

pt 23 lip, 2021

Nie wiem czy dobrze rozumiem, czyli ewentualnie mogę wziąć z tego poidełka samą probówkę, zatkać watą i położyć normlanie na arenie tak?

A co do odchylenia tej probówki na podstawce, tego nie rozumiem, mam też jakoś tą podstawkę watą wyłożyć i wtedy założyć probówkę? Mógłbym prosić ewentualnie o jakieś zdjęcia jak to właściwie powinno wyglądać?
Awatar użytkownika
MyrmeLuna
Posty: 226
Rejestracja: pn 11 lis, 2019
Kontakt:

ndz 25 lip, 2021

Tak, probówkę można zatkać watą :).
Co do pochylenia, wystarczy nalać wody i niczym nie zatykać, probówka ze spodkiem powinny nie tworzyć kąta prostego, tylko rozwarty - jak na zdjęciu :D.
Załączniki
20210725_213242.jpg
xDestiXx
Posty: 6
Rejestracja: czw 22 lip, 2021

wt 03 sie, 2021

Okej, teraz wszystko jasne. Dziękuję bardzo za pomoc :D
ODPOWIEDZ