Dwie królowe w gnieździe

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

NelekKartofelek
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 lis, 2020

sob 31 lip, 2021

Hej,
chciałabym założyć gniazdo z dwoma królowymi ( byłabym wdzięczna za poinformowanie mnie jak nazywa się profesjonalnie takie mrówki :D ).
Jakie gatunki polecacie ( wiem że podobno rodzaj Myrmica tak żyje ) ?
Zastanawiam się jak to zrobić - połączyć je w jednej probówce jak jeszcze nie mają robotnic czy może podhodować dwie w różnych probówkach jak będą miały kilkanaście robotnic lub więcej i połączyć je w gnieździe?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

sob 31 lip, 2021

Witam.
NelekKartofelek pisze: sob 31 lip, 2021 byłabym wdzięczna za poinformowanie mnie jak nazywa się profesjonalnie takie mrówki :D
Poliginia
NelekKartofelek pisze: sob 31 lip, 2021 Jakie gatunki polecacie ( wiem że podobno rodzaj Myrmica tak żyje ) ?
Z "polskich" to wiem o Myrmica, fusca i (chyba) cinerea, Manica też niby choć jeszcze nie słyszałem by w hodowli komuś się udało-gdy pojawia się potomstwo to pojawia się też agresja.
NelekKartofelek pisze: sob 31 lip, 2021 Zastanawiam się jak to zrobić
Jak jest już potomstwo to jest większe ryzyko że będzie konflikt, właściwie nie słyszałem by ktoś łączył takie kolonie gdzie już są robotnice. Nie miałem problemów z połączeniem samotnych królowych fusca (były złapane w jednym czasie), Myrmica też mi się udało choć niezaplemnione, no i tu większe ryzyko bo trudno z rozpoznaniem takiego samego gatunku.
Pozdrawiam
NelekKartofelek
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 lis, 2020

sob 07 sie, 2021

Dziękuję za odpowiedź słodkie_ciacho :D
ODPOWIEDZ