Pytania ;)

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Qawer
Posty: 20
Rejestracja: sob 15 sie, 2020
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

ndz 01 sie, 2021

Cześć,
Czy przez pierwszy tydzień po wykluciu robo można karmić je tylko miodem?
Czy rozmrożone i zamrożone z powrotem owady karmowe można podawać mrówkom?
Planuję też niedługo odławiać Temnothorax, czy ktoś mógłby opisać na co trzeba uważać w hodowli?

Z góry dzięki za odpowiedzi :D
Tlaloc
Posty: 464
Rejestracja: wt 20 sie, 2019

ndz 01 sie, 2021

Robotnice potrzebują miodu żeby mieć energię do pracy.
Są gatunki spokojne które prawie nie jedzą na początku ale też są bardzo aktywne


Rozmrożonego wcześniej pokarmu bym nie dawał
Mączniki możesz trzymać w lodówce bardzo długo i nie trzeba ich zamrażać


Temnothorax są bardzo spokojne i strachliwe. Z drugiej strony są bardzo ciekawskie i uwielbiają uciekać nawet najmniejszymi szczelinami. Często chodzą w parach. Rozwijają się raczej spokojnie ale nie tworzą dużych kolonii. Podobno w kolonii może być kilka królowych. Lubią drewno :)
W niebie:
Lasius niger
Lasius flavus
Chthonolasius sp.
Formica cinerea
Myrmica spp.
Leptothorax acervorum

U mnie:
Formica fusca
Crematogaster scutellaris
Camponotus nicobarensis
Camponotus japonicus
Meduza
Posty: 2
Rejestracja: ndz 27 mar, 2022

ndz 27 mar, 2022

Witam czekam na dostawę moich monomorium pharaonis zrobilem formikarium z pleksy 4 mm teraz pytanie czy te mrowki bd w stanie przegryść klej na goraco od wewnętrznej strony ? Z zewnątrz urzylem kleju do twardego plastiku . Dołanczam zdj
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 27 mar, 2022

Witam
@meduza Po pierwsze nie pisz w dwóch tematach tej samej wiadomości.
Po drugie popraw pisownię, przede wszystkim ortografia którą zaznaczyłem i proponuję zacząć używać znaków interpunkcyjnych.
Meduza pisze: ndz 27 mar, 2022 pytanie czy te mrowki bd w stanie przegryść klej na goraco od wewnętrznej strony ?
Obstawiam że tak.
Te formikarium jest z drewna i chcesz tam trzymać faraonki?! :szczena:
Jakie ma wymiary? Te komory są SPORO za duże. Widziałeś jak duże są komory w fabrycznych formikariach?
Co z nawadnianiem?
Pozdrawiam
Meduza
Posty: 2
Rejestracja: ndz 27 mar, 2022

pn 28 mar, 2022

Po 1 nie z drewna tylko pleksy, po 2 nawodnienie i wentylacja są, po 3 mrówki przebywają w prubówce a ty sie mnie czepiasz pisowni nic porzytecznego z tego forum pozdro
//Edit: pisownia, @slodkie_ciacho
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 28 mar, 2022

Meduza pisze: pn 28 mar, 2022 Po 1 nie z drewna
Ja tam narożniki/bodajże spód gniazda widziałem drewniany. Dlaczego więc usunąłeś zdjęcie? ;)
Meduza pisze: pn 28 mar, 2022 po 2 nawodnienie i wentylacja są
Nie pisałem o wentylację, tą owszem widziałem wklejoną siateczkę po prawej stronie w rogu. Obstawiam że o ile przez nią by nie przeszły (bo wyglądały jakby z moskitiery) to by przegryzły z czasem (do wentylacji u mrówek używa się siateczek z metalu używanych w modelarstwie).
Meduza pisze: pn 28 mar, 2022 a ty sie mnie czepiasz pisowni
No cóż, mamy XXI wiek, komputery i telefony posiadają autokorektę/podkreślanie błędów, więc każdy może zadbać o poprawność pisowni :)
Meduza pisze: pn 28 mar, 2022 nic porzytecznego z tego forum
Jeśli ktoś nie przyjmuje do wiadomości że popełnił błędy konstrukcyjne formikarium czy pisowni to nic na to nie poradzę :roll:
Meduza pisze: pn 28 mar, 2022pozdro
Również pozdrawiam
ODPOWIEDZ