Białko

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

wt 31 sie, 2021

Chcę kupić stynkę suszoną mieloną i krew suszoną, podobno ogólnie suszone nie takie dobre i przychodzę z pytaniami, czy to białko im wystarczy? ile razy tygodniowo dawać? w jakich porcjach dawać? czy jest pewność że zadziała?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 31 sie, 2021

Witam.
Asos pisze: wt 31 sie, 2021 czy to białko im wystarczy?
Nie sądzę.
Asos pisze: wt 31 sie, 2021 ile razy tygodniowo dawać?
Białko co 2-3 dni, suszonych nie widzę sensu dawać.
Asos pisze: wt 31 sie, 2021 w jakich porcjach dawać?
To zależy od ilości potomstwa, im więcej larw tym więcej kolonia pochłania, nie da się z góry określić ile. Ja podaję tak że dziś dam np 2/3 mącznika, jak widzę że zjadły wszystko (oczywiście prócz pancerza), to następnego dnia daję całego, gdy kolejnym razem nie zjedzą całego to znowu daję mniej.
Asos pisze: wt 31 sie, 2021 czy jest pewność że zadziała?
Już tu były tematy typu "czemu się kolonia nie rozwija", okazało się że były karmione suszonymi/krwią/"pokarmem podstawowym". Tak więc nie, raczej to nie zadziała. Lepiej kupić żywe robaczki i zamrozić. Choć to też nie to samo co świeży.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Drwal
Posty: 815
Rejestracja: pt 29 sty, 2010
Lokalizacja: Katowice

wt 31 sie, 2021

Niema lepszego białka niż świeże niewielkie bezkręgowce. Masz tu ogromny wybór:

-mącznik młynarek. Mącznik młynarek, banalny w hodowli i można pozyskiwać najróżniejszą wielkość larw. Niektóre kolonie nie lubią wyrośniętych larw nawet po pokrojeniu ale jeszcze nie słyszałem żeby któraś gardziła takim do 5mm

-muszka owocówka. Łatwa w hodowli choć niektórzy nie lubią zapachu generowanego przez pożywkę. Bardzo dobra i zdrowa pożywka i nie zostaje po niej tyle śmiecia co po mączniku.

-skoczogony. ciut trudniejsze w hodowli a ich nie wielki rozmiar powoduje że trzeba ich więcej skarmiać ale nic po nich nie zostaje...

-świerszcze. Wylęg świerszcza jest super karkówką a mając kilka pudełek z tymi owadami będziesz miał dostęp do niego w permanencji. Nim starszy świerszcz tym więcej po nim zostaje śmieci w mrowisku.

-mszyce grochowe czy zbożowe. Upierdliwe w hodowli gdyż regularnie trzeba podmieniać roślinę na której żyją ale to bardzo zdrowa karkówka i czysta.

-stonogi tropikalne. Nie wypowiadam się o hodowli bo dopiero zaczynam z nimi zabaw ale dobrze się sprawdzają jako karkówka. Utrzymanie ich przy życiu jest banalnie proste.
główny maruda
Asos
Posty: 27
Rejestracja: śr 25 sie, 2021

śr 01 wrz, 2021

Dobra to już po wiem przy okazji czemu mi się nie rozwijały dzięki
ODPOWIEDZ