Pleśń na korku

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Jaglacci
Posty: 3
Rejestracja: śr 29 gru, 2021

pt 31 gru, 2021

Witam wszystkich,
Mam takie pytanie. Czy jeżeli w moim formikarium pojawiły się pierwsze kępki pleśni w korku to czy to oznacza, że formikarium jest już do wyrzucenia i musze rozglądnąć się za nowym? Mrówki na razie znajdują się w probówce więc uniknęły chyba z tym kontaktu. Bardzo dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 31 gru, 2021

Witam.
Dlaczego masz pleśń w korku jeszcze przed wpuszczeniem mrówek?
Podobno pleśń w korku nie szkodzi, u mnie była taka w formie czarnych kropeczek po lewej stronie:
IMG_1577.JPG
Była/jest też teoria że pleśń pojawi się, zje z korka co ma zjeść i sama "umrze". Ile w tym prawdy to nie wiem.
Ile robotnic chcesz wpuścić do gniazda? Mam nadzieję że wiesz o tym:
Przedwczesne wpuszczenie małej kolonii do zbyt dużego gniazda. [klik]
Pozdrawiam
Jaglacci
Posty: 3
Rejestracja: śr 29 gru, 2021

pt 31 gru, 2021

Dziękuje za odpowiedź

Wlaśnie dowiedziałem się o tym trochę za późno bo zalożyłem, że kupując zestaw w profesjonalnym sklepie arena jest już do danej ilości mrówek dostosowana - mój błąd. I trzymając mrówki w probówce nawodniłem formikarium (widocznie za bardzo) a dopiero w miedzyczasie doczytałem, że jeszcze zupełnie do takiego formikarium sie nie nadają. I na tą chwile w kilku miejscach pojawiły się już szare kępki i zastanawiam sie czy po prostu już to wyrzucić czy trzymać na przyszłośc gdy kolonia mi się rozrośnie.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 03 sty, 2022

Zapomniałem odpisać :|
Jaglacci pisze: pt 31 gru, 2021 arena jest już do danej ilości mrówek dostosowana - mój błąd.
Arenę można udostępniać od pierwszej robotnicy. Zatkać wejście do gniazda watą, probówkę położyć na arenę i tak na niej karmić, piszę o tym w podesłanym linku.
Jaglacci pisze: pt 31 gru, 2021 I na tą chwile w kilku miejscach pojawiły się już szare kępki i zastanawiam sie czy po prostu już to wyrzucić czy trzymać na przyszłośc gdy kolonia mi się rozrośnie.
Nie da się może jakoś zeskrobać? Ewentualnie korek wyparzyć (sam tak robiłem, nie pamiętam z jakimi efektami :| )/wygrzać w piekarniku (tak tylko z korzeniami i piaskiem robiłem)...
ODPOWIEDZ