Przeprowadzka

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Bayrek29
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17 lip, 2022

pt 29 lip, 2022

Hej! Dzisiaj pytanie odnoszące się do mojej Q Tetramorium sp.
Złapałem ją jeszcze jak nie miałem próbówek i przez to trafiła do strzykawki. Jakieś 2 tygodnie zauważyłem że wata jest kompletnie sucha więc szybko pod wyjście strzykawki podłożyłem probówke i zamknolem to w szczelnym pojemniku żeby Q nie uciekła. Na dzień dzisiejszy dalej siedzi w strzykawce i tylko niekiedy chodzi do próbówki żeby się jakby napić? W tej strzykawce ma dość małe larwy i czy mogę jakoś je przenieść? I jak to zrobić?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pt 29 lip, 2022

Witam.
Strzykawki jeśli wypustka na igłę nie jest zatkana należy nawadniać co kilka dni, zatykając ją powstaje probówka i można w ten sam sposób używać...

Co do samej przeprowadzki to:
a) Czekasz aż się przeprowadzi, raczej zalecana opcja.
b) Przesypujesz królową z potomstwem, a to co zostanie przenosisz wykałaczką z lekko zwilżoną watą na końcu (bardzo powoli zbliżając wacik do larw/jaj powoli kręcisz wykałaczką tak by po przyklejeniu się do waty jaja odsunęły się od ścianki strzykawki, kręcąc w drugą stronę po prostu je rozgnieciesz). Jeśli larwy/jaja są zbite w pakiecik to będzie łatwiej.
c) Odłączasz probówkę gdy królowa do niej przejdzie, a resztę przenosisz jak w opisie podpunktu b.
d) Starasz się by królowa weszła na wykałaczkę, przenosisz ją do probówki, następnie resztę jak w podpunkcie b.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ