Królowa nie ma jaj

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Karmen
Posty: 23
Rejestracja: ndz 14 sie, 2022

ndz 14 sie, 2022

Hej jakieś 3 tygodnie temy złapałam królową l.Niger. Od tamtego momętu miała jedno jajeczko które zjadła.Ktoś wie co się dzieje?
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

ndz 14 sie, 2022

Witam.
1. Jesteś pewien że dobrze zidentyfikowałeś gatunek?
2. Nie stresujesz jej przypadkiem mocno?
Pozdrawiam
Karmen
Posty: 23
Rejestracja: ndz 14 sie, 2022

ndz 14 sie, 2022

Hej tak raczej jest to l.Niger .Patrzę do niej raz na tydzień.To za często?
Karmen
Posty: 23
Rejestracja: ndz 14 sie, 2022

ndz 14 sie, 2022

Jeszcze zapomniałam dodać ale nie wiem czy to jest ważne że mam też drugą królową L.Niger
Którą złapałam w tym samym miejscu co tamtą i tamta ma duży stos jajek
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

pn 15 sie, 2022

Karmen pisze: ndz 14 sie, 2022 Patrzę do niej raz na tydzień.To za często?
Nie, ja zaglądam nawet co dzień :)

Najwyraźniej to jakaś wadliwa sztuka :P Skoro nie opiekuje się potomstwem to mogłoby oznaczać że straciła jakoś swoje gniazdo wraz z robotnicami i nie ma już instynktu macierzyńskiego.
Jeśli nie przestanie zjadać jaj to proponowałbym:
a) podrzucić jej kilka poczwarek (może nawet wystarczy jedna). Z niej wykluje się robotnica i to ona zacznie się opiekować. Choć jedną może zjeść więc lepiej kilka :)
b) jeśli nie otworzy poczwarek z podpunktu a), to podrzucić jej świeżo wyklutą (jeszcze białą) robotnicę z innego gniazda.
Karmen
Posty: 23
Rejestracja: ndz 14 sie, 2022

pn 15 sie, 2022

A z kąd mam wziąś poczwarki? Mam tylko te dwie królowe.Szczego jedna ma tylko dużo jajeczek.I też niewiem czy z nią jest też coś nie tak
Ostatnio zmieniony pn 15 sie, 2022 przez Karmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Karmen
Posty: 23
Rejestracja: ndz 14 sie, 2022

pn 15 sie, 2022

Hej a jak moge wyałać tu zdjęcie?
Karmen
Posty: 23
Rejestracja: ndz 14 sie, 2022

pn 15 sie, 2022

b) jeśli nie otworzy poczwarek z podpunktu a), to podrzucić jej świeżo wyklutą (jeszcze białą) robotnicę z innego gniazda.
[/quote]

A nie mogła bym jej dać jakiejś zwykłej robotnicy tego samego gatunku??
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

wt 16 sie, 2022

Karmen pisze: pn 15 sie, 2022A z kąd
Karmen pisze: pn 15 sie, 2022wziąś
Karmen pisze: pn 15 sie, 2022Szczego
Karmen pisze: pn 15 sie, 2022niewiem
*skąd/*wziąć/*z czego/*nie wiem
Proszę o zachowanie poprawnej pisowni, jeśli są z tym problemy można skorzystać z technologi którą posiadamy w XXI wieku (z podkreślania błędów czy też autokorekty) :)
Karmen pisze: pn 15 sie, 2022 A z kąd mam wziąś poczwarki?
Okraść inną kolonię, czy to z natury, czy też tą drugą którą hodujesz. Z natury to szukać pod kamieniami/deskami itp., żeby nie rozkopywać gniazda.
Karmen pisze: pn 15 sie, 2022 jedna ma tylko dużo jajeczek.I też niewiem czy z nią jest też coś nie tak
Do mrówek potrzebna jest cierpliwość. Okres inkubacji jest w dużej mierze zależny od temperatury.
W tym poście przedstawiłem jak to wyglądało u mnie w przypadku pierwszych pokoleń. Gdybyś złapała tylko dwie królowe i obie wadliwe to serio byłby pech :D
Karmen pisze: pn 15 sie, 2022 Hej a jak moge wyałać tu zdjęcie?
W oknie gdzie piszesz nowego posta przejdź niżej, kliknij "załączniki", następnie "dodaj pliki", ewentualnie można wstawić w tekst żeby nie było jako załącznik tylko jako miniatura obrazu:
Zrzut ekranu 2022-08-16 024427.png
Karmen pisze: pn 15 sie, 2022 A nie mogła bym jej dać jakiejś zwykłej robotnicy tego samego gatunku??
Raczej na pewno będą walczyły. Poza tym do adopcji dokłada się młodsze robotnice gdyż stare podobno nie opiekują się potomstwem.
Karmen
Posty: 23
Rejestracja: ndz 14 sie, 2022

wt 16 sie, 2022

Ok bardzo dziękuje
ODPOWIEDZ