Woda wysycha

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

frankodzia
Posty: 48
Rejestracja: wt 22 lis, 2022

śr 08 mar, 2023

Dzień dobry, mam mrówki lasius niger 23ok. Moim problemem to że zaraz mi w probóce woda wyschnie. Jagby co już dałem obok innej probówkę z wodą tylko że wy starej probówce wsadziłem przegródke z drewna do probówki ale wydaje mi się że królowa możę sfobodnie wyjść ale jagby się nie dało to jak wyjąć tą przegródkę. Jak mam też przeprowadzić mrówki bez stresu bo wiem że mogą wógule się nie przenieść.
Awatar użytkownika
slodkie_ciacho
Posty: 1491
Rejestracja: sob 23 cze, 2018
Kontakt:

czw 09 mar, 2023

Nie wiem jak ciasno siedzi ta drewniana przegroda, ja przegrody (korkowe) wyjmuję drutem zagiętym na końcu.
Nie polecam przegród drewnianych do probówek ze szkła/twardego plastiku. Miałem taką w strzykawce, gdy wchłonęła wilgoć z mokrej waty to zwiększyła swoją średnicę do tego stopnia, że nie dało się jej wyjąć. Obstawiam że probówka może pęknąć.
Przykład jak przeprowadzić mrówki.
Frente
Posty: 9
Rejestracja: ndz 14 maja, 2023

ndz 14 maja, 2023

Witam
Jeśli masz problem z wyciągnęciem probówki polecam (przynajmniej u mnie działa) użycie długich haczyków ale najpierw trzeba wysiedlić mrówki zalecam użycia 2 sposobów na raz, 1 podłoącz 2 probówkę (zalecam większą z większą ilością wody) 2 sposób jest zakrycie nowej probówki aby wydała się bardziej ciekawa (z punktu widzenia mrówek) i zaświeć światło nad starą probówką, bądź cierpliwy mrówki nadal mogą mieć wilgoć i wodę w starym waciku.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ